whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

הגודל כן קובע – אבל לא רק הוא: כלבים קטנים המתאימים לגידול בדירה

אפילו אליזבת השנייה, מלכת בריטניה המנוחה שהיתה בעלת אחוזות רחבות ידיים, העדיפה כלבים מגזע וולש קורגי, שאידיאליים לגידול בדירות קטנות. הנה 10 סוגי כלבים שלא אכפת להם להצטופף איתכם בדירה קטנה.

writer-avatar

נכתב ע״י עינב בן יהודה

נבדק ע״י דיויד שיפוני

05/06/2024

כשחושבים על גידול כלב עולה לרבים תמונה אידיאלית של בית פרטי עם חצר ענקית בו לכלב יש המון מרחב לרוץ, להתרוצץ ולהוציא אנרגיה.

אבל כמו בתחומים רבים, גם כאן סביר להניח כי הפער בין הפנטזיות למציאות הוא גדול. האמת היא שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לגור בבית פרטי, בסביבה כפרית עם הרבה מרחבים לרוץ בהם, מה גם שלא כולם בהכרח רוצים לגור בסביבה כזאת בכלל. ועם זאת, זה עדיין לא אומר שצריכים לוותר על הרצון לגדל כלב.

למעשה, כששוקלים לגדל כלב בדירה צריך לקחת בחשבון שני פרמטרים עיקריים: גודל הכלב מול גודל הדירה, ואופיו של הכלב. יש כלבים גדולים היכולים לחיות בדירות, ויש כלבים קטנים שדווקא זקוקים למרחבים שבית פרטי עם חצר יכולים לספק. כלבים רבים צריכים להוציא מרץ, אבל הם יכולים להסתפק ביציאות קבועות לטיולים ובמשחקים מאתגרים, ולא חייבים לגדול בבית גדול או בדירה ענקית עם חצר. לכן, חשוב לשקול את אופי הכלב והאנרגטיות שלו לפני שמביאים אותו לדירה. בנוסף, על אף העובדה שישנם כלבים גדולים בעלי אופי נוח ורגוע שניתן לגדל בדירה, לא בטוח שהייתם רוצים לגדל כלב דני ענק בדירת חדר קטנטנה בתל אביב…

ריכזנו עבורכם 10 סוגי כלבים קטנים המתאימים לגידול בדירות.

בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי הוא כלב קטן יחסית, שפותח במקור כדי להיות בן לוויה לאנשים, מה שהופך אותו לאידיאלי לגידול בדירה. הכלב בעל המראה המתוק הזה לא נחשב לכלב מאוד אנרגטי ולא זקוק להרבה פעילות מחוץ לבית. בולדוג צרפתי הוא כלב מאוד ידידותי ומצוין עם חיות אחרות וילדים. בנוסף, העובדה שהוא לא נובח הרבה ובעל פרווה חלקה וקצרה הופכת אותו למתאים מאוד לגידול בדירה.

בולדוג צרפתי

שפיץ יפני

השפיץ היפני נחשב לחכם וקל לאילוף, מה שהופך אותו לנוח לגידול בדירה קטנה, כי הוא יבין כשתגידו לו להפסיק ללעוס את הרהיטים. הוא כלב ידידותי ומאוד ממושמע ונוח. החיסרון היחיד שיש לכלב זה בהקשר של גידול בדירה הוא הפרווה השעירה שלו והעובדה שהוא משיר ממנה הרבה, ולכן הוא מומלץ פחות לחולי ניקיון או לבעלי אלרגיות. קחו בחשבון גם שזה כלב שמסתדר מצוין עם חיות אחרות וילדים, אבל אין לו סבלנות להצקות יותר מדי.

שפיץ יפני

וולש קורגי

על אף האנרגטיות הרבה יחסית שלו, הוולש קורגי מתאים לגידול בדירה. זה כלב עם פרווה קצרה ומבנה גוף קטן יחסית. הוא קל מאוד לאילוף, ממלא אחר הוראות ואוהב לרצות את בעליו. הקורגי, חביבה של המלכה אליזבת המנוחה, אינו זקוק לפעילות גופנית מרובה ולכן יכול ליהנות ממגורים בדירה – גם אם היא קטנה. הוא אוהב להשתולל ולשחק, ולא מרבה לנבוח – אפילו כשמציקים לו.

וולש קורגי

שיצו

השיצו, כלב קטנטן שנחשב בסין אגב לחיה מקודשת, אידיאלי לגידול בבית כי הוא אינו תזזיתי ואנרגטי. הוא מאוד ידידותי ואוהב לעקוב אחרי הבעלים שלו מחדר לחדר. זה כלב שמסתגל בקלות לכל סביבה, בין אם זו דירה קטנטנה או בית ענק והוא לגמרי יכול להסתפק בטיול קצר מדי יום. למרות זאת, חשוב לא להשאיר אותו לשעות ארוכות לבדו בדירה כי הוא עלול להתחיל במסע הרס קטן.

שיצו

שיבה אינו

השיבה אינו נחשב לעצמאי יחסית, אינטליגנטי וקל מאוד לאילוף – ניתן לאלף אותו כבר מגיל צעיר מאוד להמתין לבוקר לעשות את צרכיו, ובכך למנוע מעצמכם ומהשכנים את היללות בשעות בוקר מוקדמות. זה כלב פעיל יחסית, לכן מומלץ לצאת איתו לטיולים ארוכים, אבל למרות הפעלתנות שלו הוא מתאים את הצורך שלו בפעילות לבעליו. זה כלב שלא נובח הרבה, אבל אוהב לרדוף אחרי חיות קטנות, אז אם מגדלים אותו בדירה אולי עדיף שלא יהיו בה חיות נוספות.

שיבה אינו

קיירן טרייר

הכלב הקטנטן הזה נחשב למאוד ידידותי ואוהב בני אדם – בפרט את הצעירים בהם. הוא אוהב לשחק, ולא אוהב להישאר לבד הרבה זמן, לכן לא מומלץ להשאיר אותו שעות ארוכות בדירה לבדו. זה כלב אנרגטי אבל מתאים לגידול בדירה בגלל הגודל הפיזי הקטנטן שלו והעובדה שהוא נהנה מקרבת בעליו וממשחקים איתם. תקפידו לשחק איתו ולצאת איתו לטיולים (לא קצרים!) והוא יהיה פרטנר מושלם לגידול בדירה.

קיירן טרייר

קוטון דה טולייר

כלב זה נחשב לידידותי מאוד ואוהב אנשים בכל הגדלים והגילאים. הוא אוהב מאוד לשחק, ונחשב לאנרגטי אבל מתאים את עצמו לבעליו ולכמות הפעילות שהם יכולים לספק לו. מכיוון שזה כלב קטן, ניתן לספק לו הזדמנויות להוציא את האנרגיה שלו בדירה עצמה, אבל כמובן שחשוב לא לזנוח את הטיולים היומיים בחוץ. זה כלב שאוהב לרצות את בעליו ויכול לעקוב אחרי הוראות פשוטות יחסית.

קוטון דה טולייר

צ’יוואווה

צ’יוואווה הוא גזע הכלבים הקטן בעולם, ולכן ניתן לראות את הפרצוף הקטנטן שלו מבצבץ אפילו מתיקי יד, כאשר בעליו מעדיפים לקחת אותו כך ממקום למקום ולא להסתובב איתו ברחוב כשהוא קשור ברצועה. זה כלב שיכול להישאר לבד בבית כל היום ואינו זקוק לפעילות גופנית מרובה, אבל צריך טיולים יומיים קבועים. צ’יוואווה לא זקוק לתשומת לב יוצאת דופן, אבל כן חשוב לזכור שהוא רגיש למזג אוויר, קטן ועדין. זה כלב שנחשב לקולני יחסית, אבל קל להרגיע אותו בליטופים ותשומת לב.

צ’יוואווה

תחש

תחש הוא סוג כלב ידידותי וחכם ולכן קל לאלף אותו. זה כלב שאוהב להשתולל ולשחק, אבל למרות זאת – ניתן לגדל אותו בדירה כי הוא קטן יחסית. רק חשוב לזכור שהוא זקוק לפעילות פיזית – השורשים שלו ככלב ציד הופכים אותו לכלב שזקוק להזדמנות לצאת החוצה ולחקור את הסביבה. זה כלב שאוהב תשומת לב ולא מומלץ להשאיר אותו לבד בדירה לאורך זמן.

תחש

פאג סיני

פאג סיני הוא כלב חברותי, גם כלפי בני אדם וגם כלפי חיות אחרות. זה כלב שלא זקוק להרבה פעילות פיזית, לכן קל לגדל אותו בדירה. מכיוון שפאג סיני הוא כלב עליז ופעיל, קל לשמח אותו עם משחקים מתאימים ומספיק תשומת לב. עם זאת, מדובר בכלב עקשן יחסית, אבל ניתן לאלפו אם מקפידים לעבוד איתו בצורה הנכונה.

פאג סיני

עם כל הכיף שגזעי הכלבים האלה מבטיחים גם למי שגר בדירה ולא בחווה, חייבים לזכור – כלב שלכאורה מתאים לחיים בדירה איננו אחד מהרהיטים בה. כל כלב באשר הוא זקוק להרבה פעילות פיזית מותאמת עבורו ואפילו יותר מכך, לגירויים מנטליים. כלב הוא לעולם לא רק מתאים לדירה או לא, אלא הוא חבר אמת שיש לדאוג לבריאותו הפיזית ולבריאותו הנפשית גם יחד. אם אתם מוכנים למחויבות הזאת, אחד מהגזעים שהזכרנו מחכה לכם ויותר מישמח שתצטרפו אותו למשפחה.


בחיותא אנחנו לא יכולים לדאוג לכם לבית גדול וחצר ענקית, אבל אנחנו יכולים לעזור לכם להבטיח שהכלבים שלכם, ולא משנה מה גודלם ואופיים, ייהנו מהכיסוי הרפואי הטוב ביותר. קליק אחד וגם לכלב שלכם, לא משנה גודלו, יהיה חיותא.


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים