whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

8 טיפים לאימוץ: מה כן ומה לא?

אמנם משפחה לא בוחרים. אבל יש בני משפחה שכן בוחרים, והם חיות מחמד. לפני שתבחרו את המיועד/ת, כדאי שתדעו כמה דברים, עליכם וגם עליהם

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

24/06/2020

כלב מעורב: הכי גזעי שיש

שאלת השאלות בכל הנוגע לאימוץ כלבים. מצד אחד, לכלבים מעורבים יש פחות בעיות גנטיות (כי האבולוציה משמרת את התכונות הטובות), עם זאת, כשמכירים את ההורים ואת הגזע שלהם (ואולי אף את ההיסטוריה הרפואית שלהם) ניתן לצפות יותר בקלות את הבעיות ה”גזעיות” שעלולות להתעורר בהמשך, וגם לטפל בהן בזמן, כך שלא יביאו להחמרה.

כלב טיפולי או כלב שמירה

רוב העמותות יודעות לאבחן את המשפחות המאמצות ולהבין מהו הכלב המתאים עבורן, אם בכלל. אך גם למאמצים יש אפשרות לבחון את הכלב במבחני אופי (ניתן למצוא מבחני התאמה לכלבי טיפול באתר של Delta society) כדי להתאים את הכלב לצרכי הבית ולדייריו.

רכישה מבית גידול או אימוץ מעמותה

בתי גידול שאינם מפוקחים עלולים להוות מה שנקרא בשפה העממית “מטחנת גורים”. האמהות ממליטות עשרות גורים, נכנסות להריונות מתישים, בזה אחר זה, וכשהן “מסיימות את תפקידן” הן נזרקות כחפץ חסר ערך. רבים ימצאו שזו תעשיה לא מוסרית, ולא ירצו לתת לזה יד. היתרון הגדול בבתי גידול, לעומת זאת, הוא המיפוי הגנטי שעורכים לכל גור, שעוזר במניעת מחלות גנטיות. אם אתם מעוניינים בחבר לכל החיים, אנחנו ממליצים לכם לחפש קודם באחת העמותות המסודרות. יש מאות כלבים וחתולים שכבר עברו מספיק בחייהם, שמשתוקקים לבית חם ואוהב, ומחכים רק לכם.

אלרגיה של בני הבית

יש כמה גזעי כלבים וחתולים שנחשבים “היפואלרגניים“. יש גזעים שכמעט לא משירים פרווה, אבל כנראה שאלרגיה היא ספציפית ל”צימוד” הנתון של אדם ספציפי עם פרט ספציפי (חתול/ כלב).

hypoallergenic dog playing in the sand

גור או כלב בוגר

ההחלטה אם לאמץ גור או בוגר, תלויה בפניות שלכם לטפל בתינוק פרוותי ולהשקיע בעיצוב ההתנהגות שלו. היתרון הוא שאתם מעצבים את הכלב כראות עיניכם ולפי צרכיכם ורצונותיכם, החיסרון הוא מידת ההשקעה (וגם התסכול, לפעמים) שגובה המטרה הזו. מצד שני, אפשר לאמץ כלב בוגר, להימנע מהתקופה הקשה, ולדלג ישירות אל הבגרות, אבל אז, בלית ברירה, להתמודד עם כלב שכבר גיבש אופי והתנהגות, שאולי לא לגמרי מתאימים לפנטזיה שלנו.

זכר או נקבה

כלבים זכרים בדרך כלל נוטים להיות יותר טריטוריאליים מנקבות. לנקבות יש יותר בעיות בריאותיות שקשורות למערכת הרביה, אך יש להן יתרון מבחינה רגשית – מחקר מעניין מלפני כמה שנים, חשף עלייה ברמות הסרוטונין של נשים ושל כלבות לאחר שהאשה ליטפה את הכלבה. האפקט היה מובהק בהרבה מאשר באינטראקציה בין צימודים אחרים (כלב – אשה/ גבר – כלבה/ גבר – כלב).

סירוס ועיקור

אצל כלבים, סירוס מפחית התנהגות אגרסיבית בזכרים, ועיקור מפחית סיכוי לסרטן צוואר הרחם אצל נקבות (אך חשוב לזהות את העיתוי המתאים כדי למנוע פגיעה במנגנון ההורמונלי ששולט בסוגרי השתן). מעבר לכך, העומס בעמותות מעיד על עודף ילודה, מה שלמעשה פוגע בכלבים ובחתולים שכן נולדו, ונאלצים לחיות בכלובים וברחובות. כלבות וחתולות אינן נשים, ואינן זקוקות ל”חוויה האמהית” כדי להרגיש שלמות עם עצמן.

ביטוח רפואי

לא תמיד אנחנו מודעים למצב הרפואי המלא של חיית המחמד שאנחנו מאמצים. לא משנה באיזו בעיה רפואית נתקלתם לאחר שאימצתם את בעל החיים שלכם – חשוב שיהיה גב ביטוחי מאחוריכם, כדי שתוכלו לתת לו את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, מבלי להתחשב בשיקול הכלכלי.

כניסה של כלב חדש אל המשפחה, היא מאורע מרגש, כמעט כמו לידת תינוק. אחרי שבחנתם את כל ההיבטים והקשבתם לכל העצות שלנו, אנחנו בטוחים שתעשו את ההחלטה הנכונה ביותר, בבחירת חבר לכל החיים, ושתתנו לו את החיים הטובים והבטוחים ביותר עבורו.

בעוד שבחירת הכלב לאימוץ היא מורכבת ודורשת המון מחשבה, יש בחירה פשוטה אחת שאפשר לעשות אחרי האימוץ: ביטוח בריאות לכלב או לכלבה החדשים שלכם. ביטוח הבריאות של חיותא חוסך את כל סימני השאלה – השקעה קבועה ומינימלית תכסה אתכם במגוון בעיות רפואיות שעלולות לצוץ. והן צצות; למעשה, הסטטיסטיקה אומרת שמידי שנתיים הכלב שלכם ייקלע למצב חירום רפואי, כזה שיכול לעלות לכם גם עשרות אלפי שקלים, לא, אין אף גזע כלבים שחסין מפני המצבים הללו.

ההשקעה בביטוח מכסה אתכם ואת התוספת החדשה במגוון מצבים, כשאתם בוחרים את הווטרינר והכסף עובר לחשבון שלכם בקלות. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים