whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

מאפאתיה, חום גבוה ותשישות למרדפים נועזים אחרי כדורים – הסיפור של נייקי

“מאוד דאגנו לו והיינו פשוט מאושרים שנייקי חזר אלינו” מספרת אורטל, הבעלים של נייקי, קינג צ’ראלס מלכותי בן 3, שהתגבר על דלקת חריפה בלבלב

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

05/11/2020
Nikey-the-dog

“ראינו אותו שם על שולחן המתכת הקר, מי שבימים רגילים הוא הקינג צ’ארלס שכולם מצלמים בפארק – מפורק לחלוטין. הוא היה כל כך חלש וכבר חשבנו שהכלב הולך מאיתנו”. אורטל מתרגשת כשהיא מספרת על מה שהיא ונייקי עברו לפני מספר חודשים בלבד; “הווטרינר, ד”ר סער הבין שמשהו לא תקין וניגש ישר לבדיקות. הוא הפנה את נייקי לצילומים ולבדיקות דם כדי להבין מה מקור הבעיה. כעבור מספר שעות הוא בישר לנו שמדובר בדלקת חריפה בלבלב”.

כשמלאו לנייקי 4 שבועות הוא הפך לבן משפחה (מועדף, אבל אל תגלו ליתר בני המשפחה) של אורטל שובי. הקינג’ צ’ראלס הצטרף לבית שבו כבר גדלה לברדורית אהובה בשם סאן והפך מהר מאוד לתינוק האהוב שבבית. כלב המלוכה הבריטי נהנה מטיולים בפארק, נסיעות מחוץ לעיר אל בנה של אורטל שמגדל בעצמו שני כלבים – מייקה וקופי ומשחק בכדור. אפשר לומר שהוא חי טוב. 

Nikey-the-dog-looking-up

בבוקר שגרתי במהלך 2020, נייקי קם ונראה שונה: עייף, אפאתי ומיוסר; אורטל הבחינה שהוא סובל והרגישה שיש לו חום, אז היא ניגשה איתו למשרד הווטרינר: ד”ר סער מ- Vet House שניגש למקרה במקצועיות וברגישות. 

אז כן, היה שלב שבו נייקי היה “מפורק” ותשוש, אבל מסביבו היו בני אדם שדאגו לו ופעלו למען בריאותו. הטיפול בדלקת החריפה של נייקי שילב 2 סוגי אנטיביוטיקה ואינפוזיה של פלזמה מכלב אחר, “זה מה שעזר לו להתאושש” מספרת אורטל. במשך 3 ימים של אשפוז מצבו השתפר, אך הוא עדיין היה חלוש וחסר תיאבון. עם השחרור לבית אורטל נתקלה בבעיה – נייקי סירב לאכול. “הצעתי לו ממרח כבד וכל דבר שבימים רגילים הוא היה טורף, אבל הוא סירב לאכול” אומרת אורטל, אבל בעלת כלב מסורה לא מוותרת כל כך מהר, ואכן, היא מצאה פתרון לתרופה: היא מרחה על החיך של נייקי ממרח כבד שהיה חיוני לנטילת התרופה וכך, לאט לאט, ווידאה שהוא מקבל את כל התרופות הנחוצות לו להחלמה. היא מספרת בחיוך שהתיאבון שלו חזר מאז, ובגדול; היום אין סיכוי שיסרב לממרח כבד. 

הכוכב האמיתי של הסיפור הוא ללא ספק ד”ר סער, שאורטל מספרת שנלחם על חיי הכלב במסירות. אבל הגעת לקרוא באתר של חיותא, אז אולי יעניין אותך לקרוא על התהליך של קבלת התשלום מחברת הביטוח. אורטל מספרת: “התהליך היה כל כך פשוט, כל כך ידידותי, פשוט לשלוח את המידע. בלי לחפור. שלחתי חשבוניות, שלחתי תיק אישי, לא הקשו עלי והעבירו לי את הכסף בצ’יק.  

review

אני רגילה לכזו בירוקרטיה שעד שמשלמים לך מוציאים לך את הנשמה וזה פשוט לא היה ככה – תוך שבועיים או שלושה קיבלתי את הכסף לחשבון ומאז המלצתי גם לאחרים – כדאי שכל בעלי הכלבים ידעו כמה זה נהדר“.

בריא לדעת: איך לשמור על הלבלב של הכלב שלך? 

פנינו למיטב הווטרינרים כדי להבין מה גורם לדלקת בלבלב ואיך אפשר למנוע אותה והטיפ המרכזי שחשוב שתיקחו מהם הוא להקפיד להאכיל את הכלב או הכלבה שלכם באוכל שמיועד לכלבים

  • המלצת הרופא: הימנעו מלהאכיל כלבים באוכל של בני אדם; אנחנו לא מעריכים היטב את כמות השומן שבמזון שלנו והוא עלול להזיק להם. 
  • מה גורם לדלקת בלבלב? לעיתים המחלה מופיעה “משום מקום” אבל פעמים רבות מגלים שהגורם למחלה הוא אוכל ביתי ושומני. לעיתים התקף הקאות קשה או מחלות נלוות אחרות גורמים להתפרצות הדלקת. 
  • כמה המחלה באמת מסוכנת? דלקת בלבלב היא מחלה מסכנת חיים ואפשר למות ממנה. יש למחלה שלל סיכונים נלווים, היא דורשת אשפוז עם אינפוזיה לווריד ואם הלבלב יוצא מאיזון זה גורם לבעיות נוראיות נוספות. 
  • כדאי לדעת: כלב שחלה בדלקת בלבלב תמיד יסבול מלבלב רגיש ולכן ההמלצה היא להאכיל אותו באוכל רפואי דל שומן לכל החיים. 
Nikey-the-dog

שלב הנביחה הזהה – הכירו את נייקי

מה נייקי הכי אוהב לאכול? הכי אוהב לאכול אוכל של בני אדם, שהפסקנו לתת לו אחרי הדלקת. לפני הדלקת ‘נתנו לו ביס’. היום הוא אוכל רק אוכל של Soulmate שנחשב למזון על עם ספירולינה. 

הפינוק הכי גדול: חטיף דנטלי אחד ליום. אני לא מפנקת אותו מעבר לזה. 

מה נייקי הכי אוהב לעשות? לשחק בכדור – הוא מחכה שיזרקו את הכדור, לוקח ומחזיר אותו ומבחינתו לשחק ככה כל היום. 

מה אתם, הבעלים, הכי אוהבים לעשות איתו? הכל! לישון איתו, ללכת איתו, לטייל איתו. אנחנו ישנים ביחד. הוא תינוקי שלנו. 

פעילות אהובה: אני אוהבת ללכת לצימר שמקבל כלבים, עם הבן שלי והכלבים שלו, מייקה וקופי, ככה שכל הכלבים נפגשים ומשחקים ביחד. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים