whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

אשפוז כלבים על ידי וטרינר – המדריך המלא

כשהווטרינר מחליט לאשפז את הכלב שלכם, יש כמה דברים שחשוב שתדעו, באנו לעשות סדר.

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

22/11/2021
Dog-waiting-for-the-vet

ביקור חירום במשרד הווטרינר הוא אף פעם לא נעים – בדרך כלל מגיעים כשהכלב סובל, או כשאנחנו חוששים שהבחנו בסימן שעלול להעיד על מחלה, ואנחנו חוששים ממה שנגלה בשעות הקרובות.

הווטרינריות והווטרינרים מנוסים בהתמודדות עם כאלו מצבים: הם יודעים להשרות אווירה רגועה, יחסית, גם במצבים קשוחים או מורכבים, ומטפלים בכלב במסירות, אך האם אחרי הטיפול הכלב שלכם יחזור אתכם הביתה או לא? ובכן, תלוי. 

man petting scared chihuahua dog while vet examining

איפה מטפלים בכלב שלכם?

כשבעלי כלבים בוחרים ווטרינר או ווטרינרית הם בדרך כלל בוחרים לפי היכרות אישית, המלצות או מידע ברשת שחשף אותם אליהם, אחד מהדברים שלפעמים לא יודעים, עד רגע האמת, הוא האם במרפאה של הווטרינר יש אופציה לאשפז את הכלב, במידת הצורך. 

חשוב לדעת שקיימות מרפאות קטנות שלא יכולות לאשפז; אשפוז כלבים דורש מקום, כוח אדם ואמצעי ניטור – ברוב המרפאות בישראל כל אלו לא זמינים. התוצאה היא שבמקרים של פציעה או מחלה חמורות, הווטרינר שואף להעניק לכלב טיפול עזרה ראשונה או טיפול שמרני יותר.

לאחר הערכת מצב הווטרינר יוכל לומר לכם יש צורך באשפוז. אם כן, הוא ידע להפנות אתכם לאשפז את הכלב במרכז חירום, מרפאה גדולה או מרפאת מומחים – שם יש את כל מה שנדרש על מנת לאשפז את הכלב. 

למה חשוב לאשפז את הכלב שלכם, במקרים מסוימים?

לעיתים אפשר לטפל בכלב בתהליך פשוט, לפתור את הבעיה במהירות ולשחרר להמשך טיפול בבית. אם זה אפשרי – זו בחירה מעולה עבור הכלב שייהנה להיות בנוחות הבית שלו. עם כל הרצון הטוב לשחרר את הכלב, חשוב להבין שבמקרים מסוימים זה עלול לפגוע בבריאותו ואפילו לסכן אותו. 

פנינו לווטרינר, ד”ר תדהר קליין כדי להבין למה לעיתים אין מנוס מאשפוז. “צריך להבין שלקחת את הכלב לווטרינר שונה לחלוטין מלקחת את הרכב למוסך”, לפי ד”ר קליין, “אלא אם כן מדובר בביקור שגרתי, כשמגיעים עם מחלה רצינית או פציעה חמורה, לעיתים אשפוז חיוני לבריאות הכלב”. 

אבל זה מסורבל וגם יקר, למה זה כל כך חשוב לאשפז?

“לכל כלב יש מערכות ביולוגיות, וצריך לתת להן את הזמן שלהן, שהוא יתאושש, שישתקם, שיחזור לעצמו והדברים האלו לוקחים זמן; קיימים טיפולים שחשוב שיעשו במהלך אשפוז”. 

large dog is being prepared for surgery

חייבים להשאיר את הכלב במרפאה לימים שלמים בזמן אשפוז?

“במקרים מסוימים יכולים להשאיר את הכלב לאשפוז יום. כשהוא עובר טיפולים אלקטיביים, בגלל בעיה מסוימת, אפשר להשאיר אותו בבוקר ולקחת אותו בערב. בזמן האשפוז הוא מתקבל, עובר טשטוש, נלקחות דגימות דם, הוא עובר צילומים כשהוא עדיין בטשטוש, ואם צריך, תוך כדי הוא מקבל תרופות לווריד”.

אבל לפעמים צריך להשאיר לאשפוז 24 שעות ביממה?

“נכון. לעיתים נדרש אשפוז ארוך יותר, של יותר מיממה, כולל לילות, ואז הכלב נכנס לאשפוז עם תכנית טיפולים. הצוות יודע לטפל בו ולהמשיך לאבחן את הבעיה לתקופה ארוכה יותר”.

כמה זמן יכול להימשך האשפוז של הכלב?

“בין יומיים בלבד ועד כשבועיים. במחלת הפרוו, שהיא אמנם נדירה, אך לעיתים מופיעה בקרב גורים, הגור צריך להתאשפז למשך שבוע עד עשרה ימים, לכל הפחות. האשפוז כולל אשפוז אינטנסיבי ובמידה והוא עובר את זה, האשפוז הופך לפחות אינטנסיבי אבל עדיין נדרש ניטור צמוד וכן המשך טיפול”. 

אלו הסיבות שבגללן ווטרינרים משאירים את הכלבים לאשפוז

  1. טיפול: בין אם הוא טיפול שדורש השגחה או טיפול אינטנסיבי בשל בעיה כלשהי
  2. ניטור צמוד
  3. המשך אבחון 
female vet inspect Yorkshire terrier dog

כמה עולה לאשפז את הכלב – לפי יום אשפוז?

המחירים משתנים ממרפאה למרפאה, והעלות משתנה בהתאם לחומרת הבעיה. האשפוז עצמו, ברמה הבסיסית ביותר, הינו בעלות של כ-700 עד 800 ₪ ליום, וזה רק עבור ההשגחה, כאשר כל יתר הטיפולים והבדיקות מתומחרים בנפרד.

המשמעות: כשהכלב שלכם ישתחרר הביתה, תשלמו גם על סה”כ עלויות האשפוז + העלויות של הבדיקות והטיפולים, שיכולות להגיע גם ל-10,000 ₪, במקרים מסוימים, אנחנו יודעים שהמספר נשמע גבוה (והוא אכן גבוה, יחסית), אבל כדאי לקחת שכל פעולה מגיעה עם מחיר, בין אם מדובר בפעילות פשוטה יחסית כמו בדיקת דם, צילומים, או פעולה מורכבת כמו ניתוח. 

ועוד פרט קטן (או גדול?) אם הכלב שלכם גדול, סביר שתיאלצו לשלם יותר על האשפוז, לאור העובדה שנדרשים מינונים גבוהים יותר של תרופות וכן התחזוקה שלו עלולה להיות מאתגרת יותר.

למרות שהעלויות עלולות להיות כבדות, צריך לזכור שאשפוז הוא לא עונש, לא לבעל החיים ולא לבעלים, הוא יכולת ייחודית וזה חלק בלתי נפרד מהטיפול בבעל החיים, כאשר הטיפול עלול להתמשך. נכון, יש מקרים שבהם אפשר למצוא פתרון תוך 15 דקות, אך לעיתים צריך אבחון, הערכת מצב בכל חלק של האבחון, והגעה לתכנית טיפול – מה שאומר שבסוף התהליך הכלב יצא בריא הביתה.

מה ההבדל בין אשפוז, כשיש לכלב ביטוח בריאות, לאשפוז רגיל?

איך שלא מסתכלים על זה, אשפוז כלבים הוא לא עניין זול. “כל דבר קטן שיכול לגרום לאשפוז יכול להגיע לעלויות של 3,500 ₪ כמו כלום, כשברור שהמטרה של כל ווטרינר היא לשחרר את הכלב כמה שיותר מהר, אבל בריא”, אומר ד”ר קליין. 

הדרך היעילה לחסוך בעלויות האשפוז היא לבטח את חיית המחמד שלכם. ביטוח חיותא מכסה אשפוזים, עד לתקרה שנתית של 20,000* ₪, בהתאם לתנאי הפוליסה. כשיש את מי שמכסה את העלויות, אפשר להיות יותר רגועים בזמן האשפוז, ולהעניק לכלב שלכם את הטוב ביותר. לבריאות.

קראו פה עוד על תוכנית הכיסוי של חיותא

Vet and dog

השאירו את הכלב שלכם לאשפוז? 5 טיפים שיעזרו לו ולכם

  1. אל תישארו לבקר: לראות את הבעלים ולהיפרד מכניס את הכלב לחוסר וודאות. כדאי לומר לכלב יפה שלום, ללכת הבית, לקבל עדכונים מהמרפאה ולהגיע בסוף הטיפול לקחת אותו
  2. ארזו עם הכלב שמיכה מהבית, עם ריח ביתי שישפר את ההרגשה של הכלב
  3. כדאי להביא לכלב את האוכל שהוא מכיר מהבית (אם לא צריך משהו אחר – בהתאם להנחיות הווטרינר)
  4. אם הווטרינר מרשה, תביאו עם הכלב צעצוע מהבית
  5. סבלנות. אם משחררים את הכלב מהר מידי הביתה, הוא עלול לסבול מבעיות ולחזור שוב למרפאה, מה שיוביל לעוד סבל וכמובן עלויות

*בכפוף לתנאי הפוליסה
*הכיסוי בסך 20,000 ₪ מתייחס לכלבים בלבד.


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים