whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

5 מחלות נפוצות אצל כלבים שאתם כנראה לא מכירים

כולם יודעים שכלבים מועדים לסבול מתולעים, אבל בעוד שזו בעיה שפשוט לטפל בה, יש מחלות אחרות ומורכבות הרבה יותר שכדאי להכיר

writer-avatar

נכתב ע״י

צוות חיותא

09/07/2020

כל מי שמאמץ או קונה כלב מקבל מהווטרינר מידע חיוני. לומדים מהר מאוד להיזהר מקרציות, להתגונן מפני תולעים ולהבריח פרעושים. עד כאן הכל טוב ויפה, אבל קיימות עוד בעיות נפוצות שאלפי כלבים סובלים מהן מידי שנה. פנינו למיטב הווטרינרים שהרגיעו ואמרו שרוב הכלבים יכולים לחיות ללא המחלות האלו שנים רבות, אבל ממליצים לבעלי כלבים להכיר, ובמידת הצורך – לפנות. אז האם יש ללונה זאבת או שאולי לואי שלנו סובל משקים אנאליים? כל המידע בנושא מחלות כלבים נפוצות כאן לפניכם. 

מסריח, אבל קורה לכלבים הטובים ביותר – שקים אנאליים

אין דרך עדינה לספר על הבעיה הזו: השקים האנאליים הם שני שקים קטנינם שנמצאים בקצה האנוס של הכלב. מדובר בשקים פנימיים שלא אמורים להוות בעיה בדרך כלל, אך לעיתים בעיות כמו דלקת או אבנים בכליות סותמים אותן. לעיתים אפשר לפתור את הבעיה בעזרת תזונה נכונה אך לעיתים מדובר בבעיה אנטומית וצריך לפתוח את השקים. 
למה כדאי לשים לב? אם הכלב שלכם “גורר את הישבן” ייתכן שזה מצביע על בעיה בשקים האנאליים וכדאי להתייעץ עם הווטרינר. 
יש דרך למניעה מוקדמת? תזונה מותאמת לכלב לעיתים יכולה למנוע מראש את הופעת הבעיה. כדאי לוודא עם הווטרינר מה אידיאלי לכלב שלכם. 

גם המתוקים שלנו יכולים ליפול – סוכרת

רבים מופתעים לשמוע שהסוכרת היא לא מחלה ששמורה רק לבני אדם אלא כזו שתוקפת גם כלבים. למעשה, 1 מכל 500 כלבים סובל מהמחלה. החדשות הטובות: אפשר לאזן את המצב בעזרת אינסולין ויש כלבים חולי סוכרת שחיים שנים רבות ומאושרות. 
למה כדאי לשים לב? אם הכלב שלכם שותה יותר ומשתין לעיתים קרובות מהרגיל, כדאי לבדוק את הנושא. 
יש דרך למניעה מוקדמת? לא ממש; ברוב המקרים, כלבים סובלים מסוכרת סוג 1, מה שאומר שזו סוכרת שלרוב פשוט “תוקפת” ולא בהכרח נובעת מהאכלה לא נכונה.

גם כלבי זאב יכולים לסבול ממנה – זאבת 

רוב בני האדם תופסים את הכלבים כקרובי משפחה של הזאבים, לכן בעלי כלבים רבים לא מופתעים לשמוע שהכלב שלהם חולה זאבת. 
הווטרינרים שפנינו אליהם מספרים שהזאבת יכולה לקבל ביטוי בשלל דרכים. בתור מחלה אוטואימונית היא עלולה להיות אקוטית או כרונית. הזאבת אמנם נפוצה במיוחד בקרב ביגלים, אבל אין גזע כלבים שמחוסן מפניה. 
למה כדאי לשים לב? לעיתים צצים פצעים על גבי עורו של הכלב, לפעמים היא מקבלת ביטוי מערכתי רחב יותר – מחולשה עד לדימומים, אנורקסיה, בעיות פרקים, דיכאון וכיבים על העור. אם אתם מבחינים בתסמינים האלו – חשוב להתייעץ עם וטרינר. 
יש דרך למניעה מוקדמת? לא ממש; חלק מהווטרינרים אומרים שאי אפשר לומר מה גרם למחלה, אחד מהם סיפר לנו שלדעתו מקורה בסטרס. בכל מקרה – לא קיימת כיום דרך מוכחת למנוע אותה מראש. 

Dog looking into the camera close up

מחלות כלבים תמיד עלולות לצוץ. החדשות הטובות: הרפואה הווטרינרית יעילה יותר מאי פעם

לא קיימת לברוח מזה או לגונן מפני הכלב שלכם לעד – קיימים שלל סוגי מחלות ובעיות רפואיות לכלבים, חלקן קלילות (היוש, תולעים) ואחרות קשוחות (ביוש, זאבת) אבל טוב לדעת שהרפואה הווטרינרית התקדמה המון בשנים האחרונות ואפשר לטפל במגוון עצום של מחלות שפעם הווטרינרים לא ידעו איך “לאכול”. 

אם טרם שמעת על מחלת הפרוו, כדאי לומר תודה למחקר הווטרינרי שאיפשר למצוא חיסון למחלה שהרגה מיליוני כלבים בעבר וכך הפך אותה לבעיה נדירה. בדיוק כפי שבני האדם מספרים כיצד פעם רבים היו מתים ממחלת החצבת, כך גם בעלי כלבים קשישים יכולים לספר לכם כיצד הפרוו, שנשמעת היום מאיימת פחות מפודל, היתה קטלנית. 

עם כל הכבוד לרפואה הווטרינרית וההתקדמות שלה, קיימים עוד מאות מחלות או סיבוכים רפואיים שיכולים לפגוע בחיי כלבים. בעוד שחלקם בלתי נמנעים, לרובם אפשר למצוא מגוון פתרונות. והם יקרים. מאוד יקרים. קחו לדוגמא פריצת דיסק, בעיה שכלבים רבים סובלים ממנה. ווטרינרים ששוחחנו איתם מספרים שווטרינרים מפנים לטיפול באמצעות סטרואידים או כדורים נוגדי דלקת, שיכול לסייע לזמן מה, אך לא פותר את הבעיה מהשורש. 
אז מה הפתרון? ניתוח פריצת דיסק בכלבים הוא ניתוח משוכלל עם אחוזי הצלחה גבוהים, אך הוא מגיע עם תג מחיר גבוה: מעל ל-10,000 ₪. רק ההכנה לניתוח, שדורשת MRI, CT ודגימת נוזל עמוד שדרה עולה אלפי שקלים, שלא לדבר על הניתוח עצמו. 

פריצת דיסק היא רק דוגמא אחת; הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר אינם זולים. ביטוח בריאות לכלב או לכלבה שלכם הוא זה שייתן לכם את השקט לטפל בכל המחלות בלי לחשוב על העלויות או להתלבט בין טיפולים נחותים וזולים לטיפול הטוב (והיקר) ביותר. אז כן, מחלות הן דבר מבהיל, אבל היום עלות הטיפולים כבר לא צריכה להיות.  


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

להצעת מחיר עבור ביטוח חיית המחמד שלך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים