whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

מדברים במספרים: תכלס, כמה עולה לגדל כלב?

בעלי כלבים רבים מספרים שההשקעה בכלב זניחה, לפחות לעומת האהבה שמקבלים בחזרה, אבל האמת היא שכדי להעניק לכלב חיים טובים, צריך להשקיע. באנו לגלות, אחת ולתמיד – כמה עולה לגדל כלב.

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

21/10/2021

כ- 8,600 ש”ח בשנה – זו העלות הממוצעת לגידול כלב. כלבים אומנם לא צריכים המון בשביל להיות בריאים ומאושרים. לא חייבים לקנות את המזון היקר ביותר, ספא לכלבים הוא, בגדול, פינוק מוגזם ולא נחוץ (אבל אם זה הקטע שלכם – מפרגנים), ומיטת כלב ממזרן אורטופדי היא בטח שלא MUST. אבל גם כשנפרדים מהמותרות וההגזמות, עדיין עולה כסף לגדל כלב. כמה? יאללה, יצאנו לדרך. 

How much does it cost to raise a dog illustration

אימוץ או רכישת כלב?

מאמצים כלב? החלטה מצוינת! האימוץ כרוך בעלויות שנעות בין 700 ₪ ל-900 ₪, שמכסים את סל אימוץ של העמותות השונות. הן לוקחות את הסכום כתרומה ובדרך כלל הסכום מכסה את החיסונים ראשוניים.

אם החלטתם לרכוש כלב, העלויות הראשוניות של רכישת גור גזעי עלולות להגיע לכ-15,000 ₪. לא משנה איזה גזע אתם בוחרים או מה התקציב שלכם, חשוב לדעת שאתם קונים מבית גידול מאושר ומפוקח, כדי לוודא שהכלבים מקבלים את התנאים הראויים וכן שמפקחים על גידול הגזע בצורה אחראית. 

ביקור ראשון בחנות החיות

קיימות עמותות שיעניקו לכם “רשימת קניות” וכן ווטרינרים שיגידו לכם במה כדאי להשקיע. באופן כללי, הביקור הראשון יכלול רכישה של מזון, טיפול נגד פרעושים, רצועה ואולי גם צעצועים. החשבון ינוע בדרך כלל בין 300 ₪ ל-700 ₪, תלוי בכמויות שתרכשו וכן במותגים שתבחרו. 

סירוס או עיקור?

סירוס יכול לעלות כ-700 ₪ בעוד שעיקור יכול לעלות כ-1,000 ₪ (המחירים משתנים בהתאם לנתוני הכלבה). כדאי שתדעו: אם אתם מחליטים ללכת על זה, העלויות של האגרה השנתית יהיו נמוכות יותר, עבורכם. 

אקססוריז לכלב

  • קולר, רצועה ורתמה: כל כלב זקוק לרצועה או קולר, כשהעלויות נעות בין 50 ₪ ל-250 ₪. צריך להחליף את הקולר והרצועה מעת לעת, כך שזו אינה רכישה חד פעמית. לעיתים קרובות משקיעים גם ברתמה, אז קחו גם אותה בחשבון. 
  • מיטה לכלב: אפשר להסתדר גם בלי מיטה לכלב, אך רבים בוחרים לרכוש כזו; אם הכלב שלכם גדול וחשוב לכם להשקיע במיטה איכותית, העלויות יכולות לטפס לכ-300 ₪
  • צעצועים: אפשר ללכת על צעצועים בסיסיים בכ-20 שקלים, או להשתגע עם צעצועים מורכבים בעלויות של 100 ₪ ויכולים לטפס לעבר סכומים גבוהים הרבה יותר (טיפ למתקדמים – גם כדור טניס ישן יעשה את העבודה).

קייטרינג – כמה עולה להאכיל כלב?

אנחנו מצטערים לומר שאין לנו סכום מדויק למסור, מדוע? כי האמת היא שלהאכיל פומרניאן קטנטן עולה הרבה פחות מלהאכיל כלב גולדן רטריבר גדול. כמויות המזון שונות דרמטית, וכך גם העלויות הקבועות. 

ובכל זאת, בואו נדבר במספרים:
כיום אפשר למצוא מבחר אדיר של מזונות לכלבים, החל מהבסיסיים שאפשר למצוא בסופרמרקטים ויכולים לעלות כ-100 ₪ לשק, דרך מזונות הפרימיום שהמחירים שלהם מטפסים ל-200 ₪ לשק, ועד המזונות היוקרתיים ביותר, שמכילים מקסימום חלבון, ומחירם מגיע גם לכ-300 ₪ לשק. אם כל זה לא מספיק, לעיתים כלבים זקוקים למזון רפואי ייחודי, שמחירו מגיע גם ל-600 ₪ לשק ואף יותר (כשמגדלים כלב גדול, שאוכל הרבה, מגיעים להוצאה רצינית מאד). איך שלא מסתכלים על זה – זה לא זול.

ברמה החודשית, להאכיל כלב יכול לעלות לכם רק כ-100 ₪, אם יש לכם כלב קטן ואתם בוחרים באוכל זול, ויכול לטפס לכ-600 ₪ בחודש, אם יש לכם כלב גדול והווטרינר המליץ לכם על אוכל רפואי. 

לפרטים על ביטוח חיות מחמד >>

הדברה ותחזוקה של הכלב שלך

ישראל ידועה בזכות הפרעושים והקרציות שלה, כך שטיפול מונע נחוץ לכל כלב וכלבה. מבחר התכשירים גדול, אפשר לבחור בין קולרים, אמפולות או תרסיסים, שהעלויות שלהם נעות בין 150 ₪ ל-300 ₪; גם כאן גודל הכלב משחק תפקיד. 

המותרות – מאילוף ועד לדוג ווקרים

יש בעלי כלבים שלא השקיעו מעולם באנשי המקצוע הללו, בעוד שאחרים נעזרים בהם באופן קבוע:

  • חינוך – אילוף לכלבים: חשוב לכם שהכלב שלכם יקשיב לכם? אולי חלמתם שהוא יעשה טריק? זה מגיע עם תג מחיר, והוא לא נמוך. אילוף בסיסי, כולל צ’ופרים וכל העלויות הנלוות יעלה לכם כ-1,200 ₪. אם הכלב דורש אילוף אינטנסיבי יותר, העלויות יכולות להכפיל ואף לשלש את עצמן. 
  • מספרה לכלבים: חפיפה ותספורת לכלב יכולה לעלות גם 300 ₪ (תלוי בגודל הכלב). 
  • דוג-ווקר: יום ארוך בעבודה? תמיד אפשר לשלם למישהו שילך עם הכלב שלך, וזה עולה כ-50 ₪ לטיול אחד בלבד, ומפה המחירים רק עולים. 

טיפול רפואי בכלבים ובחתולים

נתחיל בבייסיקס, שנחוצים לכל כלב וכלבה – חיסונים.
החוק בישראל מחייב אתכם לחסן את הכלבה או הכלב פעם בשנה לכלבת בלבד, והעלויות משתנות (זה תלוי האם סירסתם ועיקרתם) ונעות בין 170 ל-480 ₪– מורכב מעלות החיסון והאגרה (כן, המחיר עולה אם לא מסרסים או מעקרים!) – הסכום מכסה את האגרה השנתית וכן את החיסון. 

מעבר לחיסון החובה הזה, יש עוד חיסונים מומלצים: חיסון משושה, זריקה נגד תולעת הפארק וכן כדורים נגד תולעים. ברמה השנתית, העלות הכוללת שלהם יכולה להגיע לכ-800 ₪ ואף יותר (תלוי בגודל ומשקל הכלב). 

עוד לא סיימנו כאן, יש כלבים שזקוקים לטיפולי שיניים, וזה יכול לעלות כ-500 ₪, פעם בשנתיים (זה משתנה מכלב לכלב, ויש כלבים שחיים חיים שלמים מבלי להזדקק לטיפולים).  טיפולי שיניים ב-500 ₪ – אין דברים כאלה היום. טיפול שיניים מינימלי הוא 1300-1500 ₪ וכולל בדיקות דם מקדימות, ניקוי אבנית והרדמה מלאה לא כולל תכשירי חיטוי וצחצוח שלאחר מכן אם צריך. עקירות וכד’ מיקרים באופן דרסטי.
* חיותא בשלב זה לא מכסה טיפולי וניקויי שיניים (אחד מחסרונותיהם הבולטים).

עלויות טיפולים מורכבים ובלתי צפויים לכלבים

הו! כאן נכנסו לזירה שבה העלויות מגוונות ויכולות להרקיע שחקים. בניגוד לבני האדם, שקופות חולים מכסות, כלבים אינם נהנים מגוף שתומך בהם, בדרך כלל. יש שיגידו שעומדות בפניכם שתי אפשרויות – לקוות למזל או לבטח. 

לפרטים על ביטוח חיות מחמד >>

מקווים שיהיה לכם מזל? 

כדאי להבין מה הסיכונים. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הסבירות של הכלב או הכלבה שלכם לסבול מבעיות רפואיות יקרות:

  • 50% מן הכלבים יזדקקו לטיפול חירום במהלך השנה הקרובה.
  • טיפול במצב חירום יכול לעלות לכם “רק” 3,000 ₪, במקרים מסוימים, במקרים אחרים (שהם לא נדירים), הוא יכול להגיע לסכומים של 13,000 ₪
  • 70% מטיפולי החירום הכושלים בבעלי חיים מוכרעים מסיבה כלכלית.

בקיצור: החשבונות מהווטרינרים הם לא נמוכים, וצריך להיות ערוכים לשלם אותם. 

שלב החשבונית

כדאי שתדעו: העלויות משתנות ואישיות. משנה לשנה, המחירים הולכים ועולים, וכן יש שינויים במחירים לפי אזורים בארץ, העדפות אישיות ועוד שלל משתנים. 

חישבנו לפי תוחלת חיים של 12 שנים (התוחלת הממוצעת לכלבים כיום) והנה התוצאות:
אז כמה עולה לגדל כלב, בכל שנה? שקללנו את העלויות המצטברות של עלויות האימוץ, חיסונים, מזון וטיפולים שעלולים לצוץ, והגענו לעלות של 8,608 ₪. 

אנחנו מזמינים אותך לקחת את הסכום הזה ולהכפיל אותו ב-12, תוחלת החיים הממוצעת של כלבים, מה שיוביל אותך לסכום של 103,300 ₪. חשוב לדעת שהעלויות מסתמכות על סקירת חנויות באינטרנט ושיחות עם ווטרינרים – העלויות יכולות להשתנות מכלב לכלב ומשנה לשנה, רק דבר אחד בטוח: לגדל כלבים זה אף פעם לא בחינם, אבל תמיד אפשר להתנחם בעובדה ש– Love Don’t Cost A Thing. את האהבה של הכלבים אי אפשר לשקלל בחישובים. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים