whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

איך להכין את הכלב שלך לחורף? 3 המלצות חמות (וגם אזהרות)

איך מכינים את הכלב\ה לחורף? כמה טיפים שחשוב לדעת

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

21/10/2021

החדשות הטובות: אם אתם גרים בישראל, סביר להניח ששלג כבד ואגמים קפואים לא יפריעו לכלב שלכם לחיות את החיים שלו.

החדשות הרעות: גם חורף “קליל” ישראלי יכול להיות מסוכן עבור הכלבים; אז איך הופכים אותו לפשוט וחמים גם עבורם?

החורף מזמן המון רגעים נעימים ויפים עם הכלב – כרבולים מתוקים, טבילות מסעירות בשלוליות וטיולים מרעננים במזג אוויר צונן, אבל האמת היא שלצד הרגעים היפים, החורף עלול להיות לא נעים ואפילו מסוכן עבור הכלבים (תזלזלו כמה שאתם רוצים בחורף הישראלי הקליל, אך מידי חורף כלבים מגיעים למשרדי הווטרינרים עם היפותרמיה). מה עושים כדי לשמור עליהם גם בחודשים הקרים?

Wet dog in winter

#1  מתלבשים על החורף ומגינים על הפרווה

בעוד שיש כלבים שקר להם בחורף, וכאלו שלא, דבר אחד בטוח – כל הכלבים נרטבים. כשהפרווה של הכלב או של הכלבה רטובה, יכולים להיווצר קשרים, ועוד לא דיברנו על העובדה שזה לא נעים לכלב והוא יכול להצטנן. 

מעיל במידות של הכלב שלכם יכול להיות שימושי, לא משנה מה הגודל שלו, ולהגן עליו מפני הגשם, בטיולים חורפיים.

קור עלול להיות מסוכן – כך תשמרו על הכלב שלכם

 ובכן, ככל שהכלבים יותר קטנים וקצרי פרווה, הם יכולים לאבד טמפרטורה בקצב גבוה יותר. כלב ששוקל 3 ק”ג יכול להיכנס בקלות להיפותרמיה, סוודר יכול לשמור עליו מפני הקור (ובואו נדבר דוגרי – זה הכי חמוד שיש). אם הכלב שלכם גדול, פחות סביר שהוא יסבול מהיפותרמיה, אבל תמיד שווה לחוש את הכלב ולהתייחס למאפיינים האישיים שלו. 

ומה עם הרגליים? כיום אפשר למצוא “בוטיז” – מגפונים ששומרים על הרגליים של הכלבים. הן חיוניות באיזורים מושלגים, אבל מעולות גם בימי גשם “רגילים”.

dog wearing winter jacket

#2 לשמור על הכלבים חמימים ויבשים

חזרתם מטיול? יבשו את הפרווה של הכלב כדי למנוע קשרים והתקררות. כשאתם בבית, חשוב לוודא שיש לכלב את הפינה שלו ושהיא חמימה ונעימה. אולי כדאי למקם את ה”מרבץ” שלו על השטיח ולא על הרצפה, כדי לבודד אותו מפני הקור? אולי תעדיפו להוסיף לו שמיכה? לכל כלב ולכל משפחה יש את הפתרונות הנכונים עבורה. 

אם אתם מפעילים הרבה מזגן בימי החורף, הקפידו במיוחד על צריכת המים שלו, כדי למנוע התייבשות.

#3 שומרים על הכלבים גם בימים הקרים והגשומים

גם בחורף, אין פטור מטיפול שוטף בכלבים, וכמו תמיד, צריך לשמור עליהם מפני מחלות ואיומים: 

  • פרעושים וקרציות: מה, הם לא שובתים בחורף? ובכן, בעוד שבאיזורים קרים הם אכן לא פעילים, חשוב לזכור שבבית הם ממשיכים לחיות טוב, הביצים לא מפסיקות לבקוע וכלבים עלולים להיות בסכנה, לכן חשוב להקפיד על הטיפולים המניעתיים לאורך כל השנה.
  • “כמו שפעת” – פארא אינפלואנזה: היא יכולה להיות מסוכנת לכלבים, אבל כל עוד אתם מקפידים על החיסון השנתי הסטנדרטי לכלב, הוא מכוסה.
  • רעב: אז נכון, קור קיצוני הוא לא נפוץ בישראל, אבל בימים קרים במיוחד, הכלבים עלולים להיות רעבים, כי הגוף שלהם מוציא אנרגיה רבה כדי לשמור על הטמפרטורה. בכאלו ימים הווטרינרים ממליצים להעניק לכלב מנה גדולה יותר, אם הוא דורש.

אין כמו להיות מוכנים (לא רק לחורף)

אז מה התכניות שלכם לחורף עם הכלב? מה שלא תעשו – שמרו עליו ותיהנו מהכרבולים. בקיצור – שיהיה חורף נעים.

ואם כבר הגעת לכאן, בואו נדבר על זה שלבני האדם יש ביטוח בריאות – אז למה שלא יהיה כיסוי בריאותי גם לכלב לכלבה שלך? אם משהו חלילה קורה, בחורף או בקיץ, והכלב שלך זקוק לטיפול דחוף – חיותא לצידך, כדי להוציא את השיקול הכלכלי מהתמונה. קליק ותיכף נשלח לך הצעה.


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים