whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

אימונים עם הכלבים: מתי אנחנו מזיקים?

רוב בעלי הכלבים יסכימו, שהכלב שלהם הוא הפרטנר המושלם לרוב הפעילויות היומיומיות. האומנם?

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

24/06/2020

ריצות ארוכות 

בדיוק כמו אצל בני האדם, ריצה ארוכה לא מתאימה לכולם. בניגוד לכלבי רוח, שכשהם בכושר שיא הם מסוגלים לרוץ מרחקים ארוכים לאורך זמן, עבור כלבים מגזעים מסויימים, ועבור כלבים שאנים מאומנים, ריצה ארוכה יכולה להיות מסוכנת עד כדי מוות.

עבור כלבים בעלי אף פחוס כמו בוקסר, פאג, דוג דה בורדו, נשימה היא לא תמיד דבר קל. רובם זקוקים למנוחה לאחר זמן יחסית קצר של פעילות גופנית, כדי לווסת את הנשימה.

לכלבי קוטב כמו סמוייד והאסקי קשה יותר לווסת חום גוף, כך שריצות ארוכות, בעיקר במזג אוויר חם, עלולות לפגוע בבריאותם ולגרום למכת חום. כך גם לכלבים שחורים, בשעות הצהריים, בהן קרינת השמש חזקה יותר.

כדאי לזכור, שפעילות גופנית מפחיתה רמות סטרס של כלבים, ושומרת על בריאותם. עם זאת, גם אם יש לכם גרייהאונד, סטר או פוינטר, עדיין צריך להתאים את רמת הפעילות לכושר ולגיל של הכלב, ולא להעמיס עליו יותר מדי. 

עומס על האגן 

צניחת אגן היא תופעה אופיינית לחלק מגזעי הכלבים. רועה גרמני ידוע בכך במיוחד, וקפיצות מרובות עלולות להחמיר את המצב וגם להקדים את המאוחר בגזע הזה, שמועד לכך. בעוד שלרובנו בעיות אגן מתקשרות לזיקנה, אצל כלבים מדובר בתופעה שניתן לחזות בה עוד בשלב הגורות. מלבד שינויים תזונתיים שמטרתם ירידה במשקל והפחתת העומס על האגן באופן כללי, כדאי להימנע מפעילות מאומצת מדי שגורמת לשברים מיקרוסקופיים ולמתיחת רצועות. 

טיול ביום חם 

בעוד שפעילות גופנית מומלצת גם לכלבים, צריך לזכור שהם הולכים יחפים, והם מכוסים בפרווה. נידוף החום אצל כלבים נעשה באמצעות הלחתה באופן כמעט בלעדי, ובימים של עומס חום כבד, לכלבים קשה אף יותר לווסת את חום הגוף שלהם. לכן, בימים כאלה, מומלץ לצמצם פעילות גופנית, ולהעביר את הטיולים הארוכים לשעות הבוקר המוקדמות ולשעות הערב המאוחרות. לא לשכוח, כמובן, להיזהר ממשטחים חמים העלולים לגרום לכוויות (אספלט, חול וכד’).

רעש

אימון בסביבה רועשת (מוזיקה חזקה, למשל) עשוי להסב נזק לשמיעה של הכלב. אם אתם נוהגים להתאמן עם מוזיקה, הסתכלו על הכלב שלכם, ונסו להבין מה הוא חש ביחס לעוצמה, לפי תגובות גופניות. יתכן שתגלו שרמת הדציבלים מוציאה אותו משלוותו, וכדאי להנמיך מעט, או להשתמש באוזניות. השמיעה של כלבים רגישה בהרבה משל בני אדם, ולכן גם יותר פגיעה.

Dog-wearing-headphones

למרות כל החסרונות, ועל אף המגבלות שנובעות ממאפיינים גנטיים של חלק מהגזעים, עדיין, אפשר להנות מפעילות גופנית עם הכלב, במתינות ועדינות. 

בין אם אתם מעניקים לכלב שלכם אימונים מאוזנים ומושלמים או שאולי מדובר בבטטת מלונה, מחלות תמיד עלולות להופיע, למעשה, הכלב הממוצע זקוק לטיפול בשווי אלפי שקלים מידי שנתיים בממוצע. ביטוח הבריאות של חיותא הוא שירות שאפשר לרוץ איתו ולדעת שהכלב או הכלבה שלכם מכוסים במגוון מצבים ושלא “יפלו” עליכם הוצאות פתאומיות של עשרות אלפי שקלים. . שמירה על הבריאות של חיות המחמד שלכם, היא חשובה לטווח ארוך. לכן, התייחסו אליה כמו אל מרתון, ולא כאל ספרינט.


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים