whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

ערוץ הכלבים הטובים – כל מה שרציתם לדעת על טיפולים הוליסטיים לכלבים

דיקור, הומאופתיה והידרותרפיה הם רק חלק מהטיפולים שמוצעים היום לכלבים. האם מדובר בחלק בלתי נפרד מאיכות החיים של הכלב שלכם או בהגזמה פרועה? יצאנו לבדוק

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

10/07/2020
Dog wearing pink glasses

אם בעבר כלב שזוכה למלונה ואוכל כלבים בסיסי נחשב לאחד ששפר עליו מזלו, היום הסטנדרטים השתנו וכלב שכל מה שיש לו בחיים הוא מלונה ואוכל “ג’אנק” בסיסי לכלבים נחשב למוזנח. ספא לכלבים, טיפולים הוליסטיים ועוד שלל חידושים סחפו את בעלי הכלבים בסערה. נדמה שחלקם רק חיכו להזדמנות להעניק לכלב עוד קצת פינוק וטיפוח. 

האם בעוד שברור שחלק מהטיפולים אינם נחוצים, כמו לדוגמא תספורות “רושם”, קיימים אחרים שחיוניים לכלבים, כמו קיצוץ ציפורניים שהוא טיפול שווטרינרים ממליצים עליו. בין שני הקצוות הללו אפשר למצוא עוד שלל טיפולים, כמו דיקור, הומאופתיה ועוד רבים ומפנקים. יצאנו לבדוק האם מדובר בהשקעה טובה בבריאות הכלב או אולי טרנד לעשירון העליון. 

פנינו לווטרינרים מובילים כדי להבין אם רפואה אלטרנטיבית היא הטיפול המונע האולטימטיבי. אזהרת ספוילר: לדעת רובם, היא לא. מרבית הווטרינרים אומרים שאין בעיה להתנסות ולפנק את הכלב, אבל אסור להזניח את הרפואה האמיתית, זו שיכולה להציל חיים ועושה זאת אינספור פעמים. 

דיקור לכל גור – מה מספרים חסידי הטיפול האלטרנטיבי?

למרות הנתונים בשטח, תמיד מסקרן לשמוע על האלטרנטיבות, לכן התעניינו גם במומחים בתחום הרפואה המשלימה לכלבים. הם אומרים שהגישה של הווטרינרים אינה מותאמת לאתגרים נפשיים בקרב כלבים, ושכדאי לחשוב על גישה טבעית לפתרון בעיות שונות. אחת מהשיטות הפופולריות שהם מציעים היא דיקור, שיטה שמיליונים נשבעים שהיא מסייעת להם להרגיש טוב יותר. בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי כלבים פונים לדיקור כדי לטפל בחרדות, כאבי מפרקים, אלרגיות ועוד שלל אתגרים נפשיים ורפואיים של הכלבים שלהם. המדקרים מרגיעים ומספרים שהם עובדים עם מחטים חד פעמיות וסטריליות, שהם עובדים בתיאום עם הווטרינרים ושרוב הכלבים נהנים מתהליך הדיקור.  

תכלס – לקבוע לרקסי תור לקליניקה? 

הטיפול האלטרנטיבי כנראה בטוח, אבל האם הוא חיוני? העובדה שכיום איכות החיים של כלבים היא טובה מאי פעם היא ללא ספק מבורכת. אבל ווטרינרים רבים יכולים לומר לכם שההשקעה ברפואה הוליסטית לכלבים אינה חיונית עבורם, בלשון המעטה. אפשר לומר שקיימות שתי גישות שולטות בקרב הווטרינרים:

1. הפתוחים להצעות: אלו שאומרים שמצד אחד השקעה בטיפולים משלימים היא לא MUST, אך תוך כדי מספרים על לקוחות רבים שנעזרים בטיפולים משלימים שלעיתים מעניקים לכלבים ערך מוסף, בעיקר בנקודות קצה שבהן הרפואה הקונבנציונלית לא מספקת תשובות. רובם מציינים מקרים שבהם הטיפולים האלו יכולים לסייע: אלרגיות, בעיות מפרקים חוזרות ונשנות, בעיות אוזניים כרוניות, צליעות וכדומה. הם שמחים שלפעמים קיימים פתרונות שמאפשרים להפחית בכמות התרופות ומשפרים את חיי הכלבים אבל מבהירים שמדובר בפתרונות משלימים בלבד ולא תחליף לבדיקה וטיפול במרפאה ווטרינרית

2. המזהירים: יש ווטרינרים שממליצים להימנע מטיפולים אלטרנטיביים שאינם מוכחים מחקרית ולעיתים יכולים לפגוע בכלבים. הם יגידו לכם להתמקד בפתרונות המוכחים והאפקטיביים ולא לקחת את הכלב שלכם להרפתקאות שלא ברור כיצד יסתיימו. 

זה לא משנה לאיזה ווטרינרים אתם בוחרים להקשיב – זה כן משנה איזה טיפול *אמיתי* אתם יכולים להעניק לכלב שלכם

chihuahua taking a bath

לאיזה מחנה אתם בוחרים להקשיב? תומכי הדיקורים או מתנגדי הניסויים? זה לא מהותי, מה שבטוח הוא שאם הגעתם לכאן אכפת לכם מהכלב או הכלבה שלכם, ואתם מחפשים את השיטות המנצחות לשיפור הבריאות שלהם. יש לנו עבורכם חדשות. נתחיל בחדשות הטובות: הרפואה הווטרינרית כיום שוברת שיאים. הפיתוחים הרפואיים בווטרינריה מאפשרים לרפא עוד מחלות, להאריך חיי כלבים ולשפר את איכות חייהם תוך כדי. החדשות הרעות: ההתקדמות הזו מגיעה עם מחיר כבד. העלויות של טיפולים מתקדמים גבוהות במיוחד, והנתונים בשטח מראים שאי אפשר להתחמק מההוצאות האלו, לאור העובדה שהכלב הממוצע נזקק לטיפול חירום בבעיה רפואית או פציעה מידי שנתיים בממוצע.

אז איך אפשר להימנע מהפתעות לא נעימות והתלבטויות קשות בנוגע לטיפול הטוב ביותר בכלב שלכם? כיום, כשחיותא מציעה ביטוח בריאות לכלבים, אין צורך להילחץ או להתלבט; ביום בו תזדקקו לטיפול הרפואי, שיגיע במוקדם או במאוחר, חיותא תחסוך לכם את הדילמה ובכך תעזור לכם להעניק לכלב או לכלבה את הטיפול הטוב ביותר, אצל הוטרינר האישי שלכם, מבלי לחשוש מהשיקול הכלכלי.

כשאתם מכוסים על ידי הביטוח של חיותא, אתם יכולים להיות רגועים: אין שינוי עלויות במקרה של תביעות. הביטוח, שאושר על ידי משרד האוצר, משלם. וזה קורה מהר – אחרי שמגישים בקשה פשוטה אונליין הכסף חוזר ישר אליכם לחשבון. נשאר רק לקוות שיום אחד כל הביטוחים יעבדו כמו חיותא.

שווה להציץ ולראות איך אתם יכולים לשפר את העתיד של הכלב או הכלבה שלכם ולהישאר יותר רגועים בעצמכם, כשאתם יודעים שחיותא דואגים לכל צרה שלא תבוא. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים