whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

5 דרכים שבהן כלבים הופכים את החיים שלכם לטובים יותר

כשאימצתם כלב או כלבה, ידעתם שאתם עושים משהו טוב, אבל לא יכולתם לתאר לעצמכם עד כמה זה ישפר את החיים שלכם, אבל האמת היא שמחקרים ברחבי העולם מראים שכלבים הם תוספת שפשוט הופכת את החיים שלנו לטובים יותר. הנה מה שכדאי לדעת

writer-avatar

נכתב ע״י

צוות חיותא

10/01/2023

אזהרה: אם אין לכם כלב, הכתבה הזו עלולה לעורר בכם חשק עז לאמץ או לקנות אחד.

הכלב לא זכה לכינוי “חברו הטוב של האדם” במקרה – זו לא סתם קלישאה, אלא המציאות של מיליוני אנשים שמגדלים כלבים ואומרים שהם משפרים את החיים שלהם. היי, זה אפילו מוכח מחקרית! כלבים משפרים את הבריאות[1] וזה רק חלק מהיתרונות שלהם. בחרנו להתמקד ב-5 דרכים שונות שבהן הכלבים הופכים את החיים שלנו למוצלחים יותר. התחלנו.

#1  כלבים מעניקים אהבה ללא תנאים

כלבים תמיד שמחים לראות אותנו. הם מעניקים לנו אהבה וחיבה ללא תנאים. זה לא משנה אם אתם גרים עם משפחה גדולה, גרים לבד או סתם חשים בודדים – האהבה שהכלב מעניק כשחוזרים הביתה, תמיד משפרת את כל היום.

#2 כלבים טובים לבריאות שלכם

בעלי כלבים חיים 3 שנים יותר מאנשים בסטטוס דומה שלא מגדלים כלב. למעשה, הסיכויים שלהם למות ממחלת לב נמוכים ב-31% והסיכויים שלהם ללקות בשבץ נמוכים ב-27%. אחד המחקרים מצא שאם מלטפים כלב במשך 15 דקות בלבד, רמות לחץ הדם יכולות לרדת ב-10%. 

אם שיפור הבריאות והארכת החיים לא מספיקה לכם, כדאי לדעת שהם משפרים גם את ההרגשה. אחרי הכל, אין דרך טבעית ונעימה להירגע יותר מאשר ללטף כלב שנמצא בחיקך. השהות של הכלבים לצידנו מפחיתה את רמות לחץ הדם ומשחררת הורמונים שגורמים לנו להרגיש טוב כמו אוקסיטוצין וסרוטונין. מחקר מיוחד שנערך בפלורידה בשנת 2017 הוכיח שסטודנטים שהיו בשהות כלבים פחות סבלו מסטרס והיו רגועים יותר לעומת הסטודנטים שלא[2].

השורה התחתונה – בעלי כלבים יכולים ליהנות מחיים בריאים, רגועים וטובים יותר.

#3 הכלבים משפרים את רמות הכושר של הבעלים שלהם

מאמן אישי באלפי שקלים לחודש יכול הוא בחירה אפקטיבית, אבל האמת היא שכלבים מספקים אימונים יומיים קבועים – ובחינם! (כמעט בחינם). הטיולים היומיים הופכים את הצורך ביציאה מהבית ובהליכה ל-MUST וכך אורח החיים הופך לבריא יותר. וכן, גם הטענה הזו נבדקה מחקרית[3].

בואו נדבר במספרים:  בעלי כלבים בעלי סבירות גבוהה ב-54% להגיע לכמות הפעילות הגופנית המומלצת ליום על ידי איגוד הלב האמריקאי והם הולכים 2,760 צעדים יותר ביום לעומת אנשים שלא מגדלים כלבים. 

#4 יש כלבים יש חברים: הכלב מחבר אותך לבני אדם חדשים

אז הכלב הוא אמנם “חברו הטוב ביותר של האדם” אבל אין כמו קשר עם בני אדם כדי לשפר את החיים. מסתבר שכלבים טובים גם בזה – לא בלהיות בני אדם, אלא בלסייע לבעלים שלהם להתחבר לבני אדם חדשים. הטיולים עם הכלב מחברים את הבעלים לבני אדם ברחוב או בשכונה. אם אתם הולכים לגינת כלבים קבועה, תוכלו להתחבר לקהילה מקומית גם כן.

אנשים שאימצו כלבים דיחווח שב-82% מהמקרים בהם הם הכירו אנשים חדשים בשכונה, זה היה בזכות הכלב שלהם. אם זה לא מספיק, כדאי לדעת שבאפליקציית ההיכרויות טינדר, כדאי לשלב תמונה עם כלב. הסיבה: גברים מקבלים 30% יותר “מאטצ’ים” בעוד שנשים מקבלות 117% יותר חיבורים. 

#5 כלבים מעולים לתחושת הבטחון שלכם (ואולי אפילו מועילים לשיפור הבטחון בבית)

טוב, אנחנו מודים – רוב הכלבים הם לא כלבי ביטחון ולא באמת ידעו איך לעצור פורץ ברגע האמת, עם זאת, חלק גדול מהם ינבח ויתריע על פולש בבית וכן הכלבים ידועים בתור מי שמשרים תחושת בטחון, גם אם אין להם שום יכולת לסייע פרקטית, ברגע האמת.

השורה התחתונה – אין כמו כלבים

אם קראתם את המאמר ועוד אין לכם כלב – למה אתם מחכים? אמצו או קנו כלב, הוא ישפר לכם את החיים – את זה אתם כבר יודעים.

אם יש לכם כלב ואתם כבר נהנים מכל היתרונות – איזה כיף לכם, אולי נתראה בגינת הכלבים, אבל שאלה קטנה קודם – האם אתם מכוסים?

כלבים משפרים את החיים, אבל מה קורה אם הם חולים או נפצעים?

אז כבר הבנתם – כלבים משפרים את החיים שלנו, אבל איך אנחנו יכולים לשפר את החיים שלהם? החדשות הטובות הן שכיום כלבים נהנים מטיפולים רפואיים מתקדמים שמסייעים להם להתגבר על מחלות, גם אם הן קשות וכן על פציעות, אך הטיפולים האלו יקרים. כדי לכסות את העלויות אצל הווטרינר ולעשות עבורם את הבחירות הכי טובות, אין כמו ביטוח בריאות לכלב שיסייע לך ברגע האמת.

שמעת על חיותא? בגדול, ביטוח הבריאות המוביל עבור כלבים בישראל. בקטנה? כיסוי רפואי מעולה לכלב או לכלבה שלך, על כל מחלה או פציעה שלא יהיו.

לחיצה ותיכף נעביר אליכם  הצעה


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

להצעת מחיר עבור ביטוח חיית המחמד שלך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים