טלוויזיה לכלבים? אלו הסיבות להשאיר את הטלוויזיה דלוקה עבור הכלב שלך

35% מבעלי הכלבים משאירים להם טלוויזיה או רדיו דלוקים, כשהם יוצאים מהבית. האם זה באמת משהו שכדאי לעשות?! באנו לעשות לך סדר

צוות חיותא | 3 בינו׳ 2022

קודם כל, בואו נשים את הדברים על השולחן – אם דבר אחד בטוח בעולם הזה, הוא שהכלב שלך יעדיף את הנוכחות שלך בבית ולא להישאר לבד, בעצמו. לכולנו יש חיים, גם מחוץ לבית, ולכן הפנטזיה של הכלב כנראה לעולם לא תתגשם במלואה, אבל מה לעשות כדי שלכלב יהיה כיף גם בלעדינו? אחת מהתשובות היא, כפי שבטח ניחשת – להדליק את הטלוויזיה. 

Dog screaming at a Gameboy screen

מה קורה לכלבים כשאנחנו יוצאים מהבית?!

בעוד שיש כלבים שמסתדרים מעולה לבד, ורק מצפים לשובם של הבעלים בנחת, כלבים רבים סובלים משעמום וחרדה כשהבעלים שלהם יוצאים מהבית. לעיתים התוצאה היא לעיתים נעליים לעוסות, לפעמים ארונות מטבח שעברו “פריצה” ואפילו דלתות שרוטות או ספה אכולה. 

אחד מהגורמים המרכזיים ללחץ, אם תהיתם, הוא לאו דווקא ההיעדרות בפני עצמה, אלא הרעשים שהכלב שומע בשכונה, בין אם מדובר במשאית זבל או בכלב של השכנים – הרעשים הללו גורמים לסטרס ויכולים להוביל לבעיות.

אז טלוויזיה היא התשובה לבעיה? ובכן, וטרינר אמריקאי בשם ג’ף וורבר טוען שהטלוויזיה יכולה לשעשע ולהרגיע את הכלבים כשהבעלים שלהם לא בבית. הם לא צריכים לצפות בתכניות, למעשה, ייתכן שרק הרעש הוא זה שיעסיק אותם, ינטרל את רעשי הרחוב, ויכניס אותם לאיזור הנוחות שלהם.

איך לבחור תכנית שתעניין את הכלב שלך?

ד”ר וורבר ממליץ לבחור בתכנים מרגיעים ושמחים. רעשים חזקים כמו פיצוצים, צעקות, כלבים נובחים או צלצולי פעמון הם מחוץ לתמונה. 

רוצה להשקיע במיוחד? קיימים כיום ערוצים מיוחדים לכלבים, גם ברשתות כלבים מסוימות וכן ביוטיוב, שמותאמים לצרכים הפסיכולוגיים של הכלבים ונועדו להרגיע אותם, בעיקר. חלק מהתכנים בערוצים הללו נועדו גם לחשוף אותם לרעשים שונים וכן לגרות אותם – אך הם לא בהכרח הבחירות האולטימטיביות לזמן שבו יוצאים מהבית.

צוות חיותא
|
3 בינו׳ 2022