whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

מלך היללות: ממצב מסכן חיים לשאיבת שומן “על הדרך” – הסיפור של סימבה

הקסם האישי של סימבה סייע לו למשוך את תשומת ליבה של אילנית, שאימצה אותו מיידית. מחתול רחוב חולה הוא הפך במהרה לחתול בית שמנמן עם חיים מעולים, עד שהכל השתבש

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

05/11/2020
Simba the cat

“הרופא אמר שיש לו נמק ולא ברור אם הוא יעבור את הניתוח; ראינו את החמוד השמנמן שלנו סובל ורק קיווינו שהוא יעבור את זה”

סימבה הוא לא נצר לשושלת מלכותית אלא במקור חתול רחוב, אבל מבחינת אילנית שמספרת עליו, מדובר ביצור מלכותי לכל דבר ועניין, והמעבר מהבית המפנק לשולחן הניתוחים לא היה פשוט עבורו. 

Simba the cat

הכל התחיל כשסימבה הקיא, פעולה סטנדרטית אצל חתולים, אבל אילנית הרגישה שמשהו לא בסדר “כשהוא רק התחיל זה עוד נראה סטנדרטי, אבל כשזה המשיך התחלתי לדאוג, בזכות הביטוח בחיותא ידעתי שאין לי מה להתלבט והגעתי איתו מהר למשרד הווטרינר. איזה מזל!”

ואכן היה לסימבה ולאילנית מזל: הווטרינר, ערן זיו, הבין מיד שהמצב רציני וניגש לסדרת בדיקות, התוצאה היתה ברורה: יש חסימה על המעיים וגם נוצר נמק ויש צורך בניתוח בהול. סימבה הובל מהר לניתוח ובמהלכו שחררו את החסימה, הורידו מהמעי את החלק שבו נוצר נמק והוא אפילו זכה ל”בונוס” – אילנית מספרת: “סימבה היה חתול מאוד שמנמן, אז הווטרינר גם העביר אותו ‘מיני שאיבת שומן’ על הדרך”. 

היום סימבה חזר לאיתנו והוא חי בשמחה עם הכלבה ריזל והם בריאים ומאושרים; לאחרונה המשפחה אימצה עוד חתולה נוספת בשם נלה כך שהלו”ז שלו מלא; בדיעבד אילנית מספרת שסימבה אהב לאכול חוטים, שתמיד היו מופיעים בצרכים שלו, ולא היוו בעיה, אבל התקרית שהובילה לאותו ניתוח עירבה אכילה של חוט תפירה עבה שגרם לנזק רציני. מאז התקרית מרחיקים ממנו חוטים והוא מצא שעשועים אחרים שמסקרנים אותו. 

review

בריא לדעת: איך לשמור על החתול שלך מפני חסימת מעיים? 

פנינו למיטב הווטרינרים כדי להבין מה גורם לחסימת מעיים. בסרטים תמיד אפשר לראות חתלתולים משחקים בכדורי צמר והכל לא פחות ממושלם. מצטערים להיות אלו שמבשרים לכם, אבל המציאות שונה לחלוטין: 

  • המלצת הרופא: כשחתולים משחקים עם חוטים יש סכנה לבליעה שלו, לרוב הוא נכרך סביב הלשון, מגיע למערכת העיכול ובגלל תנועתיות מערכת העיכול החוט יצא לו מהישבן. אי אפשר לשחרר את החוט והוא יוצא בדרך כלל רק בניתוח בטן וזה קורה הרבה מאוד – חוטים, חוטי תפירה, פרנזים של שטיח, חבלים שנפרמו, חוטי כתפיות, חוטי בייבידול, חזיות ולפעמים רצועות של שקיות ניילון. 
  • מה גורם לחסימת מעיים אצל חתולים? כל גוף זר שהם אוכלים, לפעמים כדורי פרווה. כשחתול מקיא זה עלול להיות בעייתי ואם מקפידים על אוכל נכון וטיפול בכדורי פרווה ההקאות נעלמות. אם החתול מקיא עדיף לגשת לטיפול כמה שיותר מהר. 
  • כמה המחלה באמת מסוכנת? מדובר במחלה מסכנת חיים. 
  • כדאי לדעת: חשוב מאוד לזכור לא למשוך אלא לגשת למרפאה הווטרינרית במהירות. לא כדאי לחכות שזה “יצא בקקי” אלא לטפל במהירות. 

הווטרינרים מספרים שטיפול בכזה מקרה יכול לעלות אלפי שקלים, לא פחות מ-3,500 ₪. 

Simba the cat when he was little

שלב היללה הזהה – הכירו את סימבה

מה סימבה הכי אוהב לאכול? רגיל. Royal Canine.  הוא לא לוקח אוכל שלנו, אבל אוהב ג’חנון. 

הפינוק הכי גדול: ג’חנון עם ביצה בשבת. 

מה נייקי הכי אוהב לעשות? להתפנק על בעלי. 

מה אתם, הבעלים, הכי אוהבים לעשות איתו? להציק לו – לשחק איתו בעכברים מצייצים ועם נלה החתולה שמשגעת ומעסיקה אותו. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים