whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

איפה כלבים אוהבים שמלטפים אותם?

כלבים הם יצורים חברותיים מאוד שאוהבים לקבל צומי מהבעלים שלהם. ליטוף הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להפגין אהבה כלפי הכלב שלכם ומתברר שהוא גם עוזר להפחית מתח וחרדה אצל שניכם. אבל לא כל הכלבים אוהבים ליטופים (למרות שהרוב כן) וגם אלה שישמחו לקבל אותם, לא תמיד יזרמו עם ליטוף בכל חלקי הגוף. ישנם חלקי גוף מסוימים שהכלב שלכם מעדיף לקבל בהם ליטופים, וחלקים אחרים שהוא לא מחבב כלל.

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

06/08/2023

כמעט קונצנזוס: האזורים שבהם כלבים אוהבים ליטופים

אם לשפוט לפי ההעדפה של רוב הכלבים, ישנם כמה חלקי גוף שהם בגדר קונצנזוס. כאלה שכלבים כמעט תמיד יאהבו לקבל בהם ליטופים. כמובן שתמיד צריך לקחת בחשבון שפציעה באותו חלק גוף, טראומה ישנה או נסיבות אחרות, עשויות לשנות את ההעדפה של הכלב. אבל אלה בדרך כלל חלקי הגוף המועדפים על כלבים: 

  • הראש: אחד החלקים האהובים ביותר על כלבים לליטוף, וגם האזור שהכי נגיש אלינו בדרך כלל. ליטוף על הראש יגרום לכלב שלכם להרגיש בטוח ונוח. מגע עדין ותנועת אגודל סיבובית על הראש, גיחה קצרה לאזור האף – והכלב מהופנט מאהבה.
  • הצוואר: הצוואר הוא עוד אזור פופולרי לליטוף אצל כלבים. ליטוף על הצוואר יכול לעזור להרגיע את הכלב שלך ולהפחית חרדה.
  • הגב: טוב, בשביל זה צריך להתכופף קצת (לפחות כשמדובר בכלבים ממוצעים או נמוכים) – אז זה אולי מאמץ קטן שצריך להשקיע, אבל הוא ממש שווה את התגובה של הכלב. הגב הוא חלק נוסף בגוף שבו כלבים אוהבים לקבל ליטופים. ליטוף על הגב יכול לעזור להרגיע את הכלב שלך ואפילו להקל על כאבים.
img

לא ממש: ליטופים באזורים אחרים בגוף הכלב

יש כמה אזורים בגוף של הכלב, שדווקא אין עליהם קונצנזוס. צריך לבחון ממש בזהירות את הכלב הספציפי שלפנינו, כדי לדעת אם הוא ישמח לקבל בהם ליטופים או שזה דווקא ירגיז אותו או יאיים עליו. הנה שתי דוגמאות:

  • הבטן: אנחנו מציינים אותה בזהירות, מפני שהבטן היא אזור קצת יותר רגיש אצל כלבים. כשכלב חושף אותה, הוא בדרך כלל פגיע, לרוב כשהוא מפגין כניעה או פשוט מרגיש בטוח לעשות זאת. אז לא כל הכלבים אוהבים לקבל ליטופים על הבטן, אבל אם הכלב שלכם מראה לכם שהוא בעניין, אין מה להסס יותר מדי – הוא ממש יאהב את זה (ואתכם!) ויהנה מהקטע.
  • האוזניים: יש הרבה כלבים עם אוזניים רגישות מאוד, אבל כשמלטפים כלב באזור הראש – שזה ממש ממש קרוב – אפשר להבין די בקלות מה דעתו על ליטופים באוזניים. כדאי לא להתנפל עליהן בשנייה הראשונה שאתם פוגשים כלב אקראי ברחוב, ואפילו לא למהר עם הכלב הפרטי שלכם. אבל אם כבר יצא לכם להכיר אותו מספיק בשביל לדעת מה העמדה שלו לגבי ליטופים באוזניים, וברור לכם שהוא יאהב את זה – לכו על זה, ובגדול!  

שמרו מרחק: חלקי הגוף שכלבים לא רוצים בהם ליטופים

כמו בכל דבר בחיים, גם כאן יש יוצאי דופן. יש כלבים שיאהבו ליטופים במקומות שאחרים שונאים, וגם להיפך. הרוב המוחלט של הכלבים לא ירצה לקבל ליטופים באזור שסמוך לאיברי המין, ורק מיעוט שבמיעוט ישמחו לקבל ליטופים באזורים ספציפיים שרוב הכלבים ממש ישנאו.

  • הזנב: כן, יש כלבים שאוהבים לקבל ליטופים בזנב. אבל מגע לא עדין בזנב עלול להכאיב לכלב, כך שרוב הכלבים בכלל לא ישאירו לכם אופציה ויירתעו ממש ברגע שהיד שלכם תתקרב לשם. אנחנו ממליצים להימנע, או לפחות לבחון בזהירות רבה איך הכלב מסתדר עם זה, ולפי זה להחליט – כי יש מספיק מקומות בגוף שאפשר ללטף כמעט בלי חשש.
  • הרגליים: הרגלים של כלבים רגישות מאוד, ולכן מומלץ לא ללטף אותן. זה עשוי לבלבל את הכלב ולהוציא אותו קצת משיווי משקל, והן גם קרובות לבטן ולאיברי המין, כך שהכלב עשוי לחוש שהוא אמור “לעמוד על המשמר” ולהכניס אותו לעמדת התגוננות. פשוט מיותר.
  • סמוך לאיברי המין: האזור הסמוך לאיברי המין של כלבים הוא אזור רגיש מאוד, ולכן גם אותו לא מומלץ ללטף.  ליטוף על האזור הזה עלול לגרום לכלב להרגיש אי נוחות ולנסות להתגונן, להזהיר או אפילו לתקוף, אם אי הנוחות המאיימת הזו לא תיפסק מיד.

אם לא ברור לכם לגמרי האם הכלב שלכם אוהב לקבל ליטופים באזור מסוים, עדיף לבדוק איתו קודם בעדינות. שפת הגוף של הכלבים מספרת לנו הרבה, גם אם אנחנו לא מומחים בזה ואין לנו ניסיון של שנים בהתנהגות ובאילוף כלבים. מנסים פשוט ללטף בעדינות באזור מסוים, והכלב כבר ייתן לכם סימן אם הוא נהנה מהליטוף ומקבל אותו בשמחה, או לא. אם הוא מקמט את המצח, מכופף את האוזניים לאחור או מנופף בזנב, סביר להניח שהוא נהנה מזה. אם הוא נושך אתכם או מנסה להתרחק, הוא כנראה לא משתגע על הרעיון. חשוב להכיר את הכלב ולדעת איפה הוא אוהב לקבל ליטופים, ולהשתמש בידע הזה כדי להראות לכלב שלכם את האהבה שלכם כלפיו.

או, כמו שאנחנו אומרים – האהבה, האוכל, הפינוקים והליטופים – עליך. החשבונות של הווטרינר – עלינו. רוצים לקבל הצעה מחיותא? >>


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים