whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

על חתולים ואהבה פלוס 3 דרכים להראות לחתולים אהבה

אוהבים חתולים?! ברור שכן (אחרת לא הייתם ממשיכים לקרוא עד לכאן). כל מי שמכיר אותם, יודע שחתולים הם יצורים חכמים ומלכותיים מכדי להסתפק במחוות פשוטות. אז איך אפשר באמת להראות להם שאנחנו אוהבים? אין בעיה – אנחנו מיד מסבירים.

writer-avatar

נכתב ע״י מיכל א.

נבדק ע״י ד״ר דותן מידן

14/02/2024

נכון ל- 2024, יש בעולם כ- 600 מיליון חתולים. כן, בקרב חיות המחמד הם הכי נפוצים, אבל עזבו את הכמויות – האהבה שלהם נדירה ברמות. חתולים מחליטים למי להעניק תשומת לב, מתי ובאיזה מינון.

חתולים ואהבה – לפני הכל, לווטרינר שלנו יש מילה

כתם, החתול האהוב של אלי, אוהב להרדים אותה לקול גרגורים ולהתכרבל איתה כל הלילה במיטה. באחד הלילות התנהגותו של כתם השתנתה פתאום – הוא החל לנשוף ולרשוף על כל תזוזה של אלי, וקולות הגרגור שלו נעלמו והתחלפו בנשימות מהירות ופרצוף מתוח. אלי הייתה עצובה מאוד, וההורים ניסו כמעט הכל – טיפים להתנהגות חתולים מהאינטרנט, משחקים מיוחדים להעשרה, תרסיסים וטיפות להרגעה, אך למרבה הצער כלום לא עזר והלב נשבר. כשהתקשרו אלינו לאחר יותר משבועיים, אובדי עצות, ביקשנו קודם כל להביא אותו לבדיקה במרפאה. לאחר מספר דקות התגלתה הסיבה לשינוי – כתם החמוד סבל משבר בראש עצם הירך! כעבור יום נוסף הוא עבר ניתוח לתיקון השבר ולאחר מספר ימים שבהם טופל במשככי כאבים – חזר להיות החתול האוהב והמתכרבל מקודם.

 מה המסקנה? לחתולים יש דרכים ייחודיות מאוד להראות לנו סימני כאב ומצוקה רפואיים, והם לעיתים שונות מאוד מבני אדם ואפילו מכלבים, בכך שהסבל יכול להתבטא בשינויים התנהגותיים בלבד. יש מספר תופעות נפוצות מאוד בחתולים – כאבים אורטופדיים, בעיות נוירולוגיות, בעיות שתן, מחלות עור ואפילו מחלות אנדוקריניות, שלפעמים הביטוי היחיד שלהן הוא ירידה בהפגנת החיבה והתחלת התנהגות עוינת. אז לא לשכוח – זה ממש לא אומר שהחתול “הפסיק לאהוב אותנו” – לפעמים כל מה שהוא צריך זה פשוט ביקור במרפאה…

כדאי לדעת: אנחנו בטוחים שהחתול או החתולה שלך מאוד חכמים, אבל למרות הכל – הם לא מדברים. המשמעות – כשיש בעיה רפואית, אנחנו לא תמיד מבחינים או בכלל מבינים מה העניינים. חשוב לשים לב לשינויים בהתנהגות וללכת למרפאה, אם היא השתנתה.

נ.ב: כשיש חיותא, אפשר לעשות את כל הבדיקות, בלי לחשוש מהעלויות. רק אומרים שאנחנו מכסים חתולים וגם חתולות. 

המלצות הגולשים – איך להראות אהבה לחתולים?

 ברור שעם כאלו יצורים קשים להשגה, אנחנו רוצים לטפח את האהבה. מה עשינו? פנינו אליכם בפייסבוק לקבל עצה. הנה עצות מבעלי חתולים אמיתיים.

ספוילר: לא הכל הם מעריכים.

1. ליטופים זה החיים

“ליטופים? ברור! בעיקר מאחורי האוזניים, שם הוא הכי אוהב…. החתול שלי הוא המלך הבלתי מעורער של הבית, ואני אוהב אותו כמו שילד אוהב את אמא שלו.” (איתי רזניק).

2. אין כמו עבודה מרחוק כדי להתקרב לחתול

בימים שבהם יותר ויותר משרדים מאפשרים לעבוד מרחוק, כדאי לזכור שלהישאר בבית זו מתנה לחתול שלנו.

טליה שמש מספרת: “אני נותנת לה לשבת על המקלדת/ המחשב/ העכבר/ הידיים שלי בזמן שאני עובדת, גם אם זה ממש מציק. היא מצטרפת לכל הישיבות שלי בזום כעובדת לכל דבר, ועושה קולות של פררררר בלי סוף”.

3. הכרת תודה משנה ת’אווירה

אין כמו לעצור ולהעריך את הדברים הטובים בחיים שלנו. וכשאנחנו מדברים על דברים טובים, ברור שאנחנו מתייחסים גם לחתולים!

יוליה גרוני-לוין מספרת על גישה שכולה הכרת תודה ואהבה: “מיסטר גריי הוא התינוק שלנו. כשאנחנו קמים בבוקר הוא לידנו במיטה כמו ילד במיטת ההורים. אנחנו מנשקים ומלטפים אותו, מחליפים לו אחרי כן חול כמו שמחליפים חיתול, מפנקים אותו באוכל טעים וחטיפים ושרים לו שירים שכתבנו במיוחד בשבילו. כשחוזרים הביתה הוא אומר לנו שלום ואנחנו שרים לו שיר ומלטפים. וכשהולכים לישון קוראים לו למיטה, מלטפים ואומרים לו ‘לילה טוב מתוקו’. מיסטר גריי הוא התינוק המתוק שלנו ומתנה מהשמיים. תודה לאל שהוא איתנו”.

אהבה לעצמך – יש פה מקום לחתולה

אהבה יכולה להתבטא בבונבוניירות ובפרחים, אבל היום מבינים שאהבה אמיתית היא בדברים הקטנים והיומיומיים. כן, אנחנו מדברים על חתולים! מחקרים מראים כי ליטוף של כלב או חתול למשך 15 דקות בלבד ביום יכול להפחית את לחץ הדם שלנו ב-10%. במחקר שבוצע בקרב 240 זוגות, נמצא כי לאלה שהיה להם חתול (או כלב, אבל אנחנו לא מדברים עליהם היום) היה לחץ דם נמוך יותר לעומת זוגות ללא חיית מחמד. אותו מחקר מצא גם שלאנשים הסובלים מיתר לחץ דם הייתה הפחתה ניכרת בלחץ הדם שלהם לאחר חמישה חודשים בלבד מהרגע שבו אימצו כלב או חתול.

אנחנו משוחדים, אבל תכלס יודעים שאנחנו צודקים – דרך טובה להראות אהבה היא לדאוג למה שצריכים

כן, אם הגעת לכאן יש סיכוי טוב ששמת לב לעובדה שאנחנו חיותא, ושאנחנו מבטחים בעלי חתולים וחתולות. אהבה לחתול היא קודם כל לדאוג שיהיה בריא ומאושר. בתור מי שהמקצוע שלהם הוא, בשורה התחתונה, לוודא שהחתול שלכם יקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, בלי להיות מושפעים ממחיר של טיפול יקר או שיקולים כלכליים אחרים – אנחנו יכולים להגיד בלב שלם: הדרך הכי טובה להראות לחתול אהבה היא פשוט לעשות לו חיותא.


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים