whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

ביתיות אך קטלניות לחתולים – הסכנות הנפוצות ביותר לחתולים בבית

מהן הסכנות הממשיות האורבות לחתול שלכם בבית, איך תוכלו להגן עליו מפניהן וכמה זה יעלה לכם? מגזין חיותא כאן עם כל התשובות על סכנות לחתולים.

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

26/07/2022

“החתול שלי לא זז מהבית, בקושי מזיז את עצמו מהשטיח…מה כבר יכול לקרות לו?” 

מצטערים שאנחנו אלה שצריכים לבשר לכם את החדשות הרעות, אבל לחתול שלכם אין באמת תשע נשמות. 

מה שכן יש לו זו אותה סקרנות טבעית מפורסמת שעלולה להיות מסוכנת עבורו. מדי יום, מגיעים לוטרינרים מאות מקרים של חתולים שנפגעו בבית.  

אז מהן הסכנות הממשיות האורבות לחתול שלכם בבית, איך תוכלו להגן עליו מפניהן וכמה זה יעלה לכם?   

#1 נפילות מגובה: חתולים לא תמיד נוחתים על הרגליים

אם אתם גרים בקומת קרקע או במרתף, דלגו לסעיף #2, אבל אם אתם גרים בקומה 2 ומעלה, אתם בטח יודעים שחתולים טובים בניסיונות בריחה ובקפיצה מחלונות. וכשאנחנו אומרים טובים, אנחנו מתכוונים ממש טובים. אבל למרות הכשרון מעורר ההערכה הזה, הם לא תמיד נוחתים על הרגליים ולכן, מדובר בסכנה קטלנית עבורם, לא פחות. ואת זה לא אנחנו אומרים, אלא הווטרינרים שדיברנו איתם. 

 • איך מטפלים? תלוי בחומרת הפציעה. אם החתול נוחת “לא טוב”, הוא עלול לסבול משבר באגן או או ברגליים, או חלילה, מפגיעה נשימתית. במקרים אלה יהיה צריך לנתח וגם לאשפז להשגחה.  
 • כמה זה עולה? תלוי. אם יהיה לכם מזל, החתול יצלע קצת ויחזור לעצמו מהר מאוד, אבל במקרים רבים של הצאברות אוויר בבית החזה או שבר באגן, עלויות הטיפול יכולות לטפס ל-12,000 ש”ח.
 • איך להימנע? במילה אחת- רשתות! אז נכון, הרשתות על החלונות והפתחים שומרות החתולים בתוך הבית אבל  חשוב לדעת שהם יכולים לנסות ולפרק אותן הציפורניים החדות שלהם, כך שחשוב לשים לב שהרשתות נותרות במקומן, ולשים עין על החתול בכל מקרה. 

#2 שושן צחור: לבן, חגיגי אבל גם קטלני לחתולים

קיבלתם זר פרחים במתנה? איזה כיף! עכשיו כדאי לבדוק טוב טוב שאין בו גם את פרח השושן הצחור, שעלול להיות קטלני לחתולים (והאמת היא שגם לכלבים). האבקנים של השושן הצחור מכילים רעלן קטלני שעלול לגרום לכשל כליות אקוטי תוך ימים ספורים. מספיק שהחתול רק ירחרח או ילקק את הפרח (או ינסה ללגום מהאגרטל), ואתם כבר בסיטואציה של חיים ומוות. 

 • איך מטפלים? הטיפול בכשל כליות דורש טיפול אינטנסיבי המשלב נוזלים ותרופות. 
 • כמה זה עולה? לפחות 5,000 ש”ח לאישפוז ומעקב שכולל מתן נוזלים ותרופות. 
 • איך להימנע? קיבלתם זר הכולל גם שושן צחור? צלמו אותו לאינסטגרם והעיפו את פרחי השושן הצחור לפח. הם בהחלט לא שווים את הסכנה לחיי החתול שלכם. 

#3 חוטים, כן הם מסוכנים עבור חתולים 

כולנו מכירים את התמונות הקלאסיות של גורי חתולים מתוקים שמשחקים עם כדור צמר. אז כן, חתולים אוהבים לשחק עם חוטי צמר או כל חוט אחר  אבל חשוב לדעת שהם עלולים להיות קטלניים עבורם. החוט עלול למצוא את עצמו בדרך לקיבה ולמעי שלהם ולהתחיל לייצר שם צרות כמו חסימת מעיים.   

 • איך מטפלים? צריך לגשת לכירורגיה דחופה כדי לשחרר את חסימת המעיים ולהשאיר את החתול לאשפוז אינטנסיבי. 
 • כמה זה עולה? כ-6,500 ש”ח לטיפול כולו. 
 • איך להימנע? דאגו להרחיק את החתול מהחוטים בבית. יש לחתול משחק אהוב שמשלב גם חוטים? שמרו עליו היטב ווודאו שהוא לא בולע אותו, חלילה. 

4# תרופות של בני אדם – במיוחד כשהן מחוץ למגירה

אז מה שטוב לנו, בני האדם, לא תמיד טוב גם לחתולים שלנו. תרופות משככות כאבים ומורידי חום (אקמול, אדוויל, נורופן) תרופות נגד דכאון ומחלות לב (ציפרלקס, ריטלין, אטנט ועוד), כמו גם תוספי מזון בטבליות- עלולים להיות מסוכנים ביותר עבורן – חצי טבליה בלבד עלולה לגרום למוות. חומרת הפגיעה תלויה במינון- מינון נמוך עשוי להוביל לכיבים ודלקות במערכות העיכול ואילו מינונים גבוהים גורמים לפגיעה משמעותית בכבד או לאנמיה מסכנת חיים. 

 • איך מטפלים? בשני שלבים – הראשון מתבצע עד ל-2-4 שעות מרגע בליעת האקמול וכולל גרימת הקאה ושימוש בפחם פעיל לספיחת שאריות החומר. השלב השני- טיפול תומך שכולל מתן נוזלים, תרופות, חמצן, ומנוחה.   
 • איך להימנע? בדיוק כמו שאתם עושים עם הילדים הקטנים בבית, גם כאן כדאי לאחסן את התרופות בארון נעול ובשום אופן לא לתת לחתול תרופה ללא התייעצות עם וטרינר.  

חתולי בית אולי חיים טוב, אבל הם לא חסינים בפני מחלות ותאונות. טוב שיש חיותא.

נפילה מגובה, שושן צחור, תרופות וחוטים הם רק קצה החוט. בבית אורבות לחתול עוד שלל סכנות.  

עם חיותא, ביטוח לחתולים ולחיות מחמד, אפשר לדעת שהן מכוסות. 
אז אם חשבת שבגלל שהחתול שלך חי בבית, הוא לא זקוק לביטוח, אנחנו מקווים שגרמנו לך לחשוב על זה שוב. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים