whatsapp
bg bg
arrow-back חזרה

5 דברים מוזרים שכלבים עושים, תלוי את מי שואלים.

הדברים שהכלב שלך אוכל, הריחות שהוא מתפלש בהם… לפעמים זה ממש מביך, ולפעמים סתם מוזר. אבל חשוב לדעת שלכל דבר יש הסבר הגיוני. אפילו אם זה מריח קצת לא טוב.

writer-avatar

נכתב ע״י צוות חיותא

11/07/2020

הדברים שהכלב שלך אוכל, הריחות שהוא מתפלש בהם… לפעמים זה ממש מביך, ולפעמים סתם מוזר. אבל חשוב לדעת שלכל דבר יש הסבר הגיוני. אפילו אם זה מריח קצת לא טוב.

זבל של אחד הוא הזהב של אחר

לפעמים כלבים אוכלים צואה יבשה של כלבים אחרים

טוב, יש הסבר, אבל הוא ממש קלוש. יש שטוענים, שעצם קיומם של אברי חישה והרחה בפה (איבר יעקובסון) גורם לכלב קצת להתבלבל ו”להיסחף” עם ההרחה של חומרים ועצמים מעניינים, עד כדי כך שהם פשוט טועמים אותו ואוכלים אותו. די מגעיל, ואפילו עשוי להיות מסוכן. טפילים, חיידקים ועוד אורחים בלתי קרואים עשויים להתגנב אל הכלב, ולתפוס אותו לא מוכן. היו ערניים בטיולים, ואל תתנו לכלב שלכם לטייל בלי השגחה.

מקלחת צרפתית דוגי סטייל

הבושם שהכלב שלכם בוחר לעצמו

כלבים מתפלשים בצואה של כלב אחר או חיה אחרת, ו”מסיבה כלשהי” זה תמיד קורה אחרי שהיו במספרה וקיבלו חפיפה מפנקת. אז זהו – שלא! זה לא במקרה! היסטורית, ככל הנראה, ריח בולט במיוחד, נתפס כחולשה והתייחסות לפרט מסויים בלהקה כאל “טרף קל”, מפני שהוא מושך תשומת לב רבה מדי. ריח השמפו זר מדי וחריף מדי עבור הכלב. אולי הריח הזה נעים, לדעתכם, אבל הכלב שלכם תמיד יעדיף להריח כמו כלב, ולא כמו מכון ספא. אפילו אם זה אומר שתצטרכו להתמודד עם ריחות של רפת בתוך הבית…

נשיקה רטובה

זה לא כי אתם מתוקים

גם כאן, הסיבה היא התנהגותית בלבד, ויש לה כנראה מקור אבולוציוני – היסטורי. גורי זאבים נוהגים ללקק את פניה של אמם כשהיא חוזרת אל המאורה מן הציד בחוץ, כדי לעודד אותה להקיא את האוכל שטרפה ועיכלה עבורם. אצל הכלבים, שהם צאצאים היסטוריים של הזאבים, ההתנהגות הזו נצרבה כהתנהגות מקובלת בין הפרט בלהקה לבין מי שדומיננטי כלפיו. לכן, אם הכלב שלכם מקבל את פניכם בנשיקות רטובות, דעו שהוא רואה בכם דמות סמכותית.

smiling dog

ריחרוח מביך

מודיעין מפשעתי

זה עלול להיות מביך עבור האדם הסביר, אבל הכלב בסך הכל מחפש מידע. ריכוז הפרומונים הגבוה ביותר נמצא במפשעה, בדיוק כמו אצל כלבים (כשהכלב שלכם מרחרח את אחוריו של כלב אחר זה לא נראה מוזר, נכון?). מריחרוח שכזה, כלב מסוגל לקבל גם מידע שנסתר מבחינתנו. זו גם הסיבה שכלבים מרגשים אותנו במיוחד כשהם מפגינים התנהגות מיוחדת ורגישה כלפי נשים בהריון, או כלפי נשים שעברו הריון כושל.

עיגול לטובה

מסתובבים סביב עצמם לפני שעושים צרכים או לפני ששוכבים לישון

זה נראה כמו סיבוב חסר החלטיות או תועלת, אבל גם הפעם, כמה לא מפתיע, הסיבה לכך היא היסטורית – אבולוציונית. השטחה של הקרקע מרחיקה נחשים וזוחלים מסוכנים, וגם מסמנת לכלבים אחרים על תביעת בעלות על טריטוריה. בנוסף, זו הדרך היעילה ליצור מעין “מיטה” נוחה לכלבים ולגורים שלהם.

יש עוד המון דברים מוזרים שכלבים עושים, אבל מנינו כאן את המצחיקים והחשובים ביותר. לא תמיד אנחנו יודעים מה הסיבה ולמה הם מתנהגים ככה, אבל כמו בכל דבר בחיים, צריך להשקיע בתקשורת עם חיות המחמד שלנו. רק ככה נוכל להבין מה עובר עליהן, ואם יש מתחת לפני השטח סיבה בריאותית, שגורמת להתנהגויות כאלה ואחרות. 

אם הכלבים היו יכולים לתקשר איתנו ישירות, אנחנו די בטוחים שהם היו מציעים לך להשקיע בביטוח בריאות. לא ברור אם הם היו  מנסחים את זה ב- “נשמה, מה עם ביטוח בריאות” או ב”חשבת כבר על כל ההוצאות הרפואיות שלי? אולי כדאי לפנות לחיותא?”, אבל השורה התחתונה ברורה: השקעה בביטוח בריאות לכלב או לכלבה שלך היא חיונית ומשתלמת. 

הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר אינם זולים, וביטוח בריאות לכלב או לכלבה יעניק לך את השקט לטפל בכל המחלות בלי לחשוב על העלויות או להתלבט בין טיפולים נחותים וזולים לטיפול הטוב (והיקר) ביותר. קליק כדי לקבל את כל המידע על הביטוח של חיותא, רק בבקשה לא לשים את הכלב או הכלבה על הקו, הנציגים שלנו עדיין לא מבינים נביחות. עובדים על זה. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

מגבלות כספיות
עלולות לשבור לבבות

זה לא חייב להיות כך!
ny clouds
pet-insurance-back-side

כמה פרטים ונעביר הצעה
במיוחד בשבילך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים