bg bg
arrow-back חזרה לחיותא +

זהו יום הבוחר: על טראמפ, ביידן, כלבים וחתולים

הטיפול הלקוי במגפת הקורונה? המצב הכלכלי הרעוע? הסכם הגרעין עם איראן? הצחקתם את האמריקאים. נראה שכל מה שמעניין אותם בימים אלה, זו האפשרות לראות עוד כלב משתובב על מדשאות הבית הלבן בארבע השנים הבאות או לא.

12/11/2020
American politicians and their dogs

“טראמפ הוא הנשיא הראשון מזה 100 שנים שאין לו כלב”, זועק תשדיר קמפיין חדש של ג’ו ביידן ומנסה לסדוק את אישיותו של הנשיא המכהן כיום.
אז איך הפכו כלבים להיות הנושא החם ביותר בפוליטיקה האמריקאית בימים אלה ומה הקשר לחתולים?

נתחיל ונאמר שזוהי ממש לא כתבה פוליטית. כל מה שמעניין אותנו זו הסערה הפוליטית הנוכחית סביב חברינו ההולכים על ארבע ובעיקר, למה לעזאזל רק הפוליטיקה האמריקאית יכולה להתעסק ימים שלמים בנושא כה מעניין בזמן שאצלנו עדיין עסוקים ביומן הפגישות של גילה גמליאל.      

במשך מאות שנים, ידידו הטוב ביותר של האדם היה האורח הרצוי והאהוב ביותר בבית הלבן. למעשה, אין דבר המאפיין יותר את ההיסטוריה האמריקנית מהמונח “הכלב הראשון של ארה”ב” או כמו שהם אוהבים לכנות זאת בקיצור FDOTUS  (First dog of the United States). לג’ורג’ וושינגטון היה את Sweet lips ואת Vulcan, לאברהם לינקולן היה את Fido ואילו הנשיא קנדי הגדיל לעשות כשהביא איתו את Gauliie, Charlie, Clipper, Shannon, Wolf ו-Puskina. ואיך אפשר לשכוח את Rex האגדי שרונלד רייגן הביא כמתנת חג המולד לאשתו, את Buddy של הקלינטונים או את Spotty, Barnie ו- Miss Beazley של ג’ורג’ בוש? אחרונים חביבים היו, כמובן, Sunny ו-Bo של משפחת אובמה. בקיצור, מורשת ארוכה של מכשכשי זנבות חמודים שהיוו חלק בלתי נפרד מהחדר הסגלגל.

Obama and Bush with their dogs

עד שהגיע דונאלד טראמפ. 

כן, אותו דונאלד טראמפ שבנאום אומלל במיוחד בשנת 2019 ניסה להסביר לקהל הנלהב שלו למה אין לו כלב והסתבך עם הסבר קצת בעייתי- “אין לי בעיה לקחת כלב…אבל אין לי זמן לזה. איך זה ייראה, לדעתכם, אם אני אסתובב עם כלב בבית הלבן”? והוסיף חיוך לועג, לצהלת אוהדיו המושבעים:

עם אמרות שנויות במחלוקת כמו “הוא מת כמו כלב” כשתיאר את האופן בו מנהיג דאעש, אל בגדדי, סיים את חייו או “הוא מזיע כמו כלב” כשתיאר את הסנטור הרפובליקני, מארקו רוביו, בזמן העימות בשנת 2016, הצליח טראמפ להרגיז אמריקאים רבים. סביר להניח שגם האופן בו תיארה אישתו לשעבר, איוואנה, את יחסו העוין לפודל שלה, צ’אפי, לא ממש הוסיף לו נקודות זכות בקרב חובבי הכלבים.

אז אומנם טראמפ הבין את גודל הטעות וניסה לתקן אותה באמצעות מסיבת עיתונאים חגיגית שערך לפני כשנה על מדשאות הבית הלבן לכבודו של קונאן, הכלב שהיה מעורב בתפיסת אל-בגדדי, במהלכה החמיא לו במילים: “אני קורא לו כלב. כלב יפהפה. כלב מוכשר”:

הוא אפילו הקדיש לו ציוץ בעמוד הטוויטר הרשמי שלו:

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1189601417469841409

אבל זה כבר היה בבחינת מעט מדי. מאוחר מדי.

ג’ו ביידן, היריב הבלתי נלאה וחובב הכלבים המושבע, הבין מיד שיש לו כאן מכרה זהב והשיק קמפיין חדש תחת הכותרת “Choose your humans wisely” או במילים אחרות, כדאי לכם לבדוק טוב טוב לפני שאתם בוחרים נשיא שלא אוהב כלבים:

את היוזמה לתשדיר הפרסומת החדש יזמה קבוצה בשם “Dog lovers for Joe” אשר בראשה עומד רוב שוורץ, המנכ”ל של TBWA ועוד כמה בכירים במשרדי פרסום מובילים בארה”ב. בראיון ל-Ad Age סיפר שוורץ כי ההשראה לקמפיין הגיעה מעמוד האינסטגרם הפופולרי של ג’ו ביידן בו הוא מפרסם תמונות של עצמו עם שני כלביו האישי, Champ ו-Major, כמו גם עם הרבה כלבים אחרים שנקרו בדרכו בהזדמנויות שונות. כך נוצר סרטון שלמעשה דוחק באמריקנים “הגיע הזמן שיהיה שוב נשיא חובב כלבים בבית הלבן”.    

Joe Biden puts himself forward as the dog lovers candidate

ההיסטוריון Andrew Hager ממוזיאון חיות המחמד הנשיאותיות בבולטימור (כן, יש אחד כזה) מסביר כי אין דבר המחבר יותר בין מועמד לנשיאות לבין קהל הבוחרים שלו מאשר בעלות על כלב: “אנשים מאמינים כי מי שיש לו כלב הוא כנראה אדם טוב שהרי כלבים יודעים לשפוט הכי טוב אופי של אדם. רואים את זה תמיד בסרטים, איך כלבים חושפים שיניים מאיימות מול הדמות של האיש הרע. וההיפך מזה היא תמונה של נשיא המחבק באהבה כלב- אנשים מסתכלים עליהם יחד ואומרים – האיש הזה חייב להיות איש טוב, נכון”?  

ואיך כל זה קשור לחתולים, אתם שואלים? אוקיי. כבר הבנו שטראמפ לא ממש בקטע של כלבים. אבל תודו שזה די מצחיק לראות את כמות החתולים שמסתובבים בעולם הזה ודומים לו דימיון מחשיד:   

Trump and cat

אז באמת שלא משנה לנו מי נבחר לנשיא הבא של ארה”ב. באמריקה השסועה של היום, נראה כי הדבר היחיד שיכול לחבר בין שמאל לימין, רפובליקנים ודמוקרטים, לבנים ושחורים, הוא ככל הנראה כלב אוהב שנראה כאילו זכה בלוטו בכל פעם שהוא פוגש אותך. 


bowls
plant
tails-paws
video-container
article-01

למה דווקא חיותא?

ny clouds
pet-insurance-back-side

להצעת מחיר עבור ביטוח החיה שלך

pet-insurance-front-side pet-insurance-front-side

כתבות בשבילך

כל המאמרים