בולדוג צרפתי – האתגרים הבריאותיים של הגזע המיוחד

כמה עובדות בריאותיות מעניינות על הבולדוג הצרפתי

צוות חיותא | 28 בפבר׳ 2022

הבולדוג הצרפתי הוא ייחודי ומהמם, אבל האמת היא שלגזע המכובד יש גם אתגרים בריאותיים (ולא, אנחנו לא מוכנים לקרוא להם חסרונות) 

French Bulldog Illustration

טוב, אם הגעתם לקרוא על הבולדוג הצרפתי, אנחנו מנחשים שהגזע הזה מסקרן אתכם. אתם ממש לא לבד – הבולדוג הצרפתי הוא גזע ייחודי ועתיק יומין שמגיע דווקא מאנגליה ולא מצרפת. 

Happy French Bulldog
“ברור ששווה לבטח אותי!” (סתם, הוא לא באמת אמר את זה, אבל ככה אנחנו חושבים)

אף אחד לא מושלם, אפילו לא הבולדוג הצרפתי. בולדוגים צרפתיים נוטים לסבול מבעיות נשימה (קול החרחור המפורסם הוא סימן ההיכר שלהם) וכן מבעיות בעיניים שנובעות ממבנה הפנים הייחודי של הגזע. בנוסף, לעיתים הם סובלים מיובש בעור.
הבולדוג הצרפתי זקוק לפעילות גופנית כדי לשמור על כושר, אך בשל מבנה פניו הפחוס, הוא לא יכול לשחות ואף מתקשה בנשימה במזג אוויר חם ולח, לכן כדאי לצמצם פעילות גופנית כשעומס החום עולה. במקום זה, קחו אותו לטיולים רגליים שכוללים עצירה בבית הקפה הקרוב. בעיקר אם יש לו שיק פריזאי.
כדאי לדעת: השמנת יתר עלולה להשפיע על הנשימה של הבולדוג הצרפתי ולהחמיר את הבעיות המולדות שלו, עוד יותר.

מלבד שמירה על חיים פעילים, וטרינרים ממליצים להקפיד על התזונה של הבולדוגים הצרפתיים, אז אל תגזימו עם הצ’ופרים ו”תפנקו” אותו עם שאריות טעימות

בטח שלבטח בולדוג צרפתי

טוב, בטח כבר הבנתם שאתם באתר של ביטוח לחיות מחמד (אנחנו חיותא, נעים מאוד, כבר זכינו להכיר?) אז אנחנו אולי משוחדים, אבל האמת היא שגם וטרינרים רבים ממליצים לבטח את הכלב. אם יש לכם בולדוג צרפתי או שאולי אתם חושבים לאמץ אחד, הביטוח יאפשר לכם להעניק להם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. לא משנה מה.

צוות חיותא
|
28 בפבר׳ 2022